Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sovereign Capital SA - spotkanie z Zarządem Spółki (korekta)

Szanowni Państwo,

 

w komunikacie dotyczącym spotkania Stowarzyszenia z przedstawicielami Spółki Sovereign Capital S.A. znalazła się nieścisłość dotycząca ceny emisyjnej akcji serii D. W rzeczywistości cena, po której przydzielane będą akcje serii D, będzie nie niższa niż cena emisyjna akcji serii C. Poniżej zamieszczamy poprawioną treść.

 


W nawiązaniu do komunikatów dotyczących Spółki Sovereign Capital S.A. zamieszczonych na stronie internetowej Stowarzyszenia w dniu 4 lutego oraz 10 lutego 2010 r. niniejszym informujemy, iż Zarząd Spółki w odpowiedzi z dnia 16 lutego 2010 r. przekazał poniższe informacje.

 

1. Zarząd Spółki nie dysponuje jeszcze pisemnym uzasadnieniem postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 4 grudnia 2009 r., który uchylił decyzję Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie zakazania dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym akcji Spółki. Zarząd Spółki uznał jednak za właściwe upublicznienie postanowienia WSA m. in. za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia.

 

2. WSA w całości uchylił wszystkie decyzje UKNF związane z zakazem dopuszczenia akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym. Zarząd Spółki zwrócił uwagę, iż „jak dotąd nie ma ani jednego organu państwa, który twierdziłby, że prospekt emisyjny Sovereign Capital był niezgodny z przepisami prawa. Nie tylko nie stwierdził tego WSA, lecz nawet sama KNF – w przeciwieństwie do prospektów innych emitentów […] - nigdy nie stwierdziła naruszenia przepisów prawa w prospekcie Sovereign Capital. Oznacza to, że ani Spółka ani jej zarząd nigdy nie naruszyli przedmiotowych przepisów prawa, natomiast niezawisły sąd jednoznacznie ustalił, iż to właśnie Urząd KNF naruszył prawo podejmując szereg działań, które niestety doprowadziły do długoterminowego zamrożenia oszczędności drobnych inwestorów.

 

Stowarzyszenie z satysfakcją odbiera zapowiedź Zarządu Spółki dotyczącą przekazania uzasadnienia wyroku WSA. Mając na uwadze, iż Zarząd Spółki oraz UKNF rozbieżnie oceniają znaczenie wyroku, zdaniem Stowarzyszenia upublicznienie treści uzasadnienia pozwoli wszystkim akcjonariuszom Spółki na obiektywną ocenę sporu.

 

Informujemy ponadto, że w czasie spotkania pomiędzy członkami Zarządu Stowarzyszenia i Spółki, które odbyło się w dniu 18 lutego 2010 r., przedstawiciele Sovereign Capital przekazali informację, iż cena, po której przydzielane będą akcje serii D, będzie nie niższa niż cena emisyjnej akcji serii C.

 

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel: 071 332 95 66

 

 

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII