Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Studenckie Koło Naukowe "Klub Inwestora"

 

Członkowie SKN Klub Inwestora pogłębiają wiedzę na temat rynków finansowych. Poznają je od strony teoretycznej, jak również uczą się, jak w praktyce wykorzystać zdobyte wiadomości.

Odbywa się to poprzez uczestnictwo w szeregu projektów merytorycznych, jak również ścisłą współpracę z firmami związanymi z rynkiem kapitałowym. Podczas cotygodniowych spotkań Koło wielokrotnie ma zaszczyt gościć analityków, brokerów z domów maklerskich, dealerów walutowych i innych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą. Niejednokrotnie są to byli członkowie SKN KI.

 

Projekty SKN KI, dzięki swojemu profesjonalizmowi, przyciągają wybitne osobistości związane z rynkami finansowymi (Jacek Socha, Grzegorz Zalewski, Jacek Wiśniewski czy też Marek Zuber). W promocję jego przedsięwzięć zaangażowane są liczące się ogólnopolskie media takie jak Rzeczpospolita, Parkiet lub Wirtualna Polska. Wśród projektów „Klubu Inwestora” znajdują się różnego rodzaju dni tematyczne, szkolenia (Akademia Giełdowa, Warsztaty Maklerskie), konferencje międzynarodowe (Emerging Europe - Moskwa-Warszawa), targi instytucji finansowych (Royal Bank of Scotland, TKS).

Opiekunem SKN KI jest prof. dr hab. Mieczysław Puławski – jeden z twórców polskiego rynku kapitałowego, a obecnie kierownik Zakładu Międzynarodowych Rynków Kapitałowych SGH.

 

Główne projekty Koła:

 

Akademia Giełdowa
Cykl wykładów odbywający na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którym znane osobistości i specjaliści z zakresu inwestycji opowiadają uczestnikom na czym polega inwestowanie na rynkach finansowych. Udział w Akademii biorą studenci z całej Polski. Na zwyciężców co roku czekają praktyki w biurach maklerskich, firmach doradczych, bankach oraz funduszach inwestycyjnych.

www.akademiagieldowa.com

 

Emerging Europe
„Emerging Europe” to cykl międzynarodowych konferencji poświęconych szeroko rozumianej tematyce inwestycji. Pierwsza część co roku odbywa się w Moskwie, w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO).
www.emergingeurope.pl

 

Targi Kont Studenckich

RBS

Dni Forexu

Dni Giełdy

 

Więcej informacji na stronie: www.inwestor.edu.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Studenckie Koło Naukowe "Klub Inwestora"