Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Studenckie Koło Naukowe "Klub Inwestora"

 

Członkowie SKN Klub Inwestora pogłębiają wiedzę na temat rynków finansowych. Poznają je od strony teoretycznej, jak również uczą się, jak w praktyce wykorzystać zdobyte wiadomości.

Odbywa się to poprzez uczestnictwo w szeregu projektów merytorycznych, jak również ścisłą współpracę z firmami związanymi z rynkiem kapitałowym. Podczas cotygodniowych spotkań Koło wielokrotnie ma zaszczyt gościć analityków, brokerów z domów maklerskich, dealerów walutowych i innych specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą. Niejednokrotnie są to byli członkowie SKN KI.

 

Projekty SKN KI, dzięki swojemu profesjonalizmowi, przyciągają wybitne osobistości związane z rynkami finansowymi (Jacek Socha, Grzegorz Zalewski, Jacek Wiśniewski czy też Marek Zuber). W promocję jego przedsięwzięć zaangażowane są liczące się ogólnopolskie media takie jak Rzeczpospolita, Parkiet lub Wirtualna Polska. Wśród projektów „Klubu Inwestora” znajdują się różnego rodzaju dni tematyczne, szkolenia (Akademia Giełdowa, Warsztaty Maklerskie), konferencje międzynarodowe (Emerging Europe - Moskwa-Warszawa), targi instytucji finansowych (Royal Bank of Scotland, TKS).

Opiekunem SKN KI jest prof. dr hab. Mieczysław Puławski – jeden z twórców polskiego rynku kapitałowego, a obecnie kierownik Zakładu Międzynarodowych Rynków Kapitałowych SGH.

 

Główne projekty Koła:

 

Akademia Giełdowa
Cykl wykładów odbywający na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którym znane osobistości i specjaliści z zakresu inwestycji opowiadają uczestnikom na czym polega inwestowanie na rynkach finansowych. Udział w Akademii biorą studenci z całej Polski. Na zwyciężców co roku czekają praktyki w biurach maklerskich, firmach doradczych, bankach oraz funduszach inwestycyjnych.

www.akademiagieldowa.com

 

Emerging Europe
„Emerging Europe” to cykl międzynarodowych konferencji poświęconych szeroko rozumianej tematyce inwestycji. Pierwsza część co roku odbywa się w Moskwie, w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO).
www.emergingeurope.pl

 

Targi Kont Studenckich

RBS

Dni Forexu

Dni Giełdy

 

Więcej informacji na stronie: www.inwestor.edu.pl

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

20.06.2018, Felietony

Widmo bessy krąży nad giełdą

20.06.2018, Felietony

Widmo bessy krąży nad giełdą

Giełdowa koniunktura powinna teoretycznie wyprzedzać zmiany w gospodarce od sześciu do dziewięciu miesięcy. Tymczasem w Polsce mocno spadają indeksy, pomimo że gospodarka rozwija się w tempie 5 proc. Albo kompletnie popsuł się giełdowy barometr, albo bessa jest za progiem, a zapalnikiem będą wydarzenia na międzynarodowych rynkach.

Zobacz więcej

Studenckie Koło Naukowe "Klub Inwestora"
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie