Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rewizja składu indeksów

W dniu 11 lutego 2010 roku Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. poinformował, że po sesji w dniu 19 marca 2009 r. zostanie przeprowadzona rewizja roczna indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

 

W wyniku rewizji skład indeksu WIG20 ulegnie zmianie:
nowe spółki: PGE;
spółki opuszczające indeks: AGORA.


W indeksie mWIG40 dojdzie do następujących zmian:
nowe spółki: AGORA, BORYSZEW, MCI i SKOTAN;
spółki opuszczające indeks: ALCHEMIA, BANKBPH, MOSTALZAB i STALEXP.


W indeksie sWIG80 przeprowadzone zostaną następujące zmiany:
nowe spółki: ACE, ALCHEMIA, AMICA, ARCTIC, ASSECOBS, CHEMOS, FERRUM, GROCLIN, IZOLACJA, MOSTALZAB, OPTOPOL, PAGED, QUMAKSEK, STALEXP;
spółki opuszczające indeks: 06MAGNA, ALMA, BORYSZEW, BOS, HYGIENIKA, LUBAWA, MCI, NEPENTES, PONAR, PROCHNIK, SKOTAN, STALPROFI, TIM, WIELTON.

 

Podstawą wpisania spółek na listy uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 jest ranking tych indeksów sporządzony po ostatniej sesji stycznia, w którym pod uwagę bierze się obroty za okres ostatnich 12 miesięcy i kapitalizację w wolnym obrocie na dzień rankingu. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki o zbyt małej liczbie akcji w wolnym obrocie, zakwalifikowane do segmentów MINUS 5 i LISTA ALERTÓW oraz znajdujące się w Strefie Niższej Płynności i w sytuacji szczególnej.

 

Źródło: PAP

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII