Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Studenckie Koło Naukowe KONCEPT

 

Ekonomia wcale nie wieje nudą, lecz stanowi świetną perspektywę rozwoju. Wiedzą o tym członkowie Studenckiego Koła Naukowego „KONC€PT” działającego na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach (Wydział Zarządzania i Administracji, Instytut Ekonomii i Administracji).

 

Misją koła jest budowanie postaw przedsiębiorczych wśród studentów oraz szerzenie wiedzy na temat rynków kapitałowych.

Swoją misję członkowie koła realizują poprzez liczne cele, do których można zaliczyć:

  • Rozwój osobisty członków koła przez koordynowanie i współorganizowanie projektów, pracę w ramach struktur koła, udział w tematycznych konferencjach naukowych oraz redagowanie i pisanie artykułów do „Niezbędnika Ekonomisty”, który jest redagowany na naszej stronie internetowej.
  • Organizacja projektów:
  • „Warsztaty przedsiębiorczości” jest to projekt realizowany od początku działalności Koła, dotychczas odbyło się VII edycji. Idea jaka przyświeca temu projektowi to propagowanie postaw przedsiębiorczych wśród studentów. W ramach Warsztatów organizowane są konferencje oraz szkolenia, które mają na celu pobudzenie ducha przedsiębiorczości. Zakres tematyczny szkoleń jest szeroki: od sposobów zakładania działalności, aż po postawy którymi kierować powinien się przedsiębiorca.
  • "Akademia Młodego Inwestora", której odbyły się już trzy edycje. Projekt spotyka się co roku z dużym zainteresowaniem wśród studentów. Jest on poświęcony tematyce rynku finansowego, inwestowania na giełdzie. Podczas kilku dni szkoleń, spotkań, konferencji gośćmi są maklerzy, brokerzy, biznesmeni oraz inwestorzy giełdowi. Misją AMI jest podnoszenie umiejętności inwestowania środków pieniężnych wśród studentów, wpłynięcie na ich świadomość oraz ukazanie, że można umiejętnie pomnażać pieniądze przy ograniczeniu ryzyka.
  • Wyjazdy na konferencje naukowe, na których rozwijamy swoje zainteresowania, wymieniamy poglądy wygłaszając referaty i uczestnicząc w dyskusjach. Wyjazdy na konferencje procentują również nawiązywaniu nowych znajomości, które często skutkują zawiązaniem owocnej współpracy z kołami naukowymi lub organizacjami.
  • Nawiązywanie i utrzymywanie współpracy z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami i kołami naukowymi, którzy dzielą się z nami swoją cenną fachową wiedzą i wspierają nas przy realizacji naszych projektów, dzięki czemu są one organizowane na wysokim poziomie merytorycznym.

 

 

Więcej informacji na stronie:sknkoncept.ujk.edu.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Studenckie Koło Naukowe KONCEPT
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie