Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Relacja z NWZ Orzeł S.A

Szanowni Państwo,

 

W dniu 18 grudnia 2009 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ORZEŁ S.A. notowanej na rynku NewConnect. W Zgromadzeniu uczestniczył przedstawiciel Regionalnego Oddziału SII w Lublinie.

 

Na NWZ obecnych było 5 inwestorów reprezentujących 3 801 000 głosów, stanowiących 75,04 % wszystkich głosów i kapitału zakładowego spółki. Podjęte zostały uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego z zachowaniem praw poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, za trzy prawa poboru będzie wydawana 1 akcja nowej serii. Kapitał zakładowy zostanie podwyższony o kwotę nie wyższa niż 1 688 333 zł w drodze emisji do 1 688 333  akcji. Walne upoważniło tym samym Zarząd do ustalenia ceny emisyjnej akcji. Zarząd natomiast zobowiązał się do określenie i przekazania szczegółowych informacji m.in. o cenie emisyjnej i terminach do połowy stycznia 2010 r.

 

Emisja akcji związana jest z zaplanowaną na 2010 rok budową Fabryki Granulatu Gumowego, która będzie wykorzystywać do produkcji zużyte opony. Emisja akcji pokryć ma część kosztów związanych z tą inwestycją. Z kolei pokrycie większej części kosztów planowane jest z dotacji ze środków unijnych przyznawanych przez Polską Agencje Rozwoju Regionalnego oraz z emisji obligacji. Wielkość dotacji stanowi 70% kosztów inwestycji i wyniesie 17,5 mln zł co przy obecnej kapitalizacji Spółki znacznie przewyższa jej wartość. Na pytanie związane z szansami  uzyskania dotacji Zarząd oświadczył że wg jego wyliczeń powinien uzyskać od PARP ponad 90 pkt na 100. Na wypadek niepowodzenia Spółka złożyła kolejny wniosek o dotacje traktowany jako pewien rodzaj zabezpieczenie, którego rozstrzygnięcie nastąpi w lutym 2010.

 

Kolejnym punktem porządku obrad był przyjęcie założeń Programu Motywacyjnego jakie Spółka chce wprowadzić w okresie od 2010 do 2012 r. W ramach programu pracownicy mogą otrzymać do 335 000 akcji co stanowi 5% wszystkich akcji (po uwzględnieniu nowej emisji). Opinia Zarządu wydana do uchwały wskazuje na szybki rozwój Spółki oraz chęć maksymalizacji zmotywowania kadry do realizacji planów finansowych bez wprowadzania dodatkowych premii pieniężnych co wiązałoby się z wysokimi kosztami. Cena po której pracownicy będą obejmować akcje wyniesie 1 zł, a przyznanie prawa do nabycia akcji będzie uzależnione m.in. od takich czynników, jak zysk lub obroty. Osoby, które obejmą akcje w ramach programu motywacyjnego będą objęte rocznym lock-up’m.

 

Podjęto również uchwałę związaną ze zmianami w Statucie Spółki uwzględniającą zmiany w przepisach prawa (zmiany w KSH), ponadto zatwierdzono Regulamin Walnego Zgromadzenia ORZEŁ SA.

 

Oddział SII w Lublinie

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie