Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Relacja z NWZ Boryszew S.A.

Szanowni Państwo,

 

W dniu 21 grudnia 2009 roku Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) reprezentowane przez pełnomocnika Patyka Charkota wzięło udział w Nadzwyczajnym  Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Boryszew SA

 

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu obecnych było 23 akcjonariuszy Spółki z liczbą akcji 35 431 600 co stanowi 56,52 % wszystkich akcji, reprezentowali oni 35 444 100 głosów, stanowiących 56,30 % wszystkich głosów.

 

WZA odbyło się w siedzibie spółki Impexmetal SA. Głównym celem zwołania Walnego było przyjęcie uchwał dotyczących emisji nowych akcji z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. SII starało się uzyskać i uszczegółowić informacje na temat celów emisyjnych, jak i próbowało uzyskać szersze uzasadnienie względem ustalonej ceny emisyjnej. Na pytanie dotyczące celów Zarząd wyjaśnił iż obecna sytuacja panująca w Grupie Kapitałowej (GK) wymaga pozyskania kapitału na cele bieżące, w szczególności uwzględniając prace nad nowymi projektami w spółkach zależnych i potrzebą wsparcia  finansowego tych spółek. Kwota jaką Spółka chce pozyskać w drodze emisji nowych akcji jest w ocenie Zarządu wystarczająca i nie potrzebna jest większa emisja.

 

Podczas obrad SII chciało poznać pełne przesłanki, na podstawie których ustalono cenę emisyjną na poziomie równym cenie nominalnej, czyli 0,10 zł. W związku z liczbą emitowanych akcji, każde prawo poboru uprawniać będzie do 5 nowych akcji serii E. W ocenie SII po odcięciu praw poboru cena przy jakiej będą notowane akcje może sprawić, że część inwestorów może postrzegać spółkę w kategoriach spekulacyjnych. Liczba akcji po emisji zwiększy się z dotychczasowych 62,7 mln szt do 376,1 mln szt. Spółka pozyska z emisji ponad 30 mln zł. Uzasadnieniem Zarządu odnośnie ustalonej ceny był fakt, iż poprzednio planowane podwyższenie kapitału było również na poziomie ceny nominalnej akcji. Czy to jest wystarczający powód do ustalenia takiej ceny pozostawiam w ocenie Inwestorów.

 

W związku z powyższym SII, mimo, że popierało ideę samego pozyskania kapitału, to ostatecznie wstrzymało się od przyjęcia uchwał związanych z emisją, w tym zmiany w Statucie. Dniem ustalenia praw poboru zgodnie z projektem uchwały będzie 7 stycznia 2010r.

 

Ostatnim punktem w porządku obrad były zmiany w Radzie Nadzorczej, ze względu na brak wniosków w tej sprawie punkt ten nie został poddany pod głosowanie.

 

Uchwały podjęte podczas NWZA

 

Patryk Charkot

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII