Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inwestuj w obligacje korporacyjne!

Inwestuj w obligacje korporacyjne – wykorzystaj

możliwości dywersyfikacji oszczędności!

 

 

Jedną z podstawowych korzyści dla inwestora indywidualnego, jaka wiąże się z inwestycją w obligacje korporacyjne, jest z pewnością możliwość dywersyfikacji ryzyka portfela. Dzięki uruchomieniu przez GPW rynku Catalyst inwestorzy będą mieli dostęp do tego segmentu rynku kapitałowego, który dotychczas przeznaczony był dla ograniczonej grupy inwestorów.

 

Dzięki inwestycji w obligacje korporacyjne inwestor będzie miał możliwość obniżenia ryzyka portfela złożonego z akcji z jednoczesną możliwością uzyskania wyższej stopy zwrotu, niż ma to miejsce w przypadku wykorzystania obligacji skarbowych. Inwestycja w obligacje korporacyjne to także możliwość konstrukcji większej liczby strategii inwestycyjnych. Ponadto jest to inwestycja w instrumenty, które docelowo mają być przedmiotem obrotu na rynku publicznym, pozwalającym na wyjście z inwestycji dzięki wyższej płynności, w porównaniu do rynku niepublicznego.

 

Oferta nabycia obligacji korporacyjnych skierowana jest do maksimum 149 podmiotów - inwestorów instytucjonalnych i prywatnych. Zasady są niemal identyczne jak w przypadku plasowania akcji na rynku NewConnect w ofercie kierowanej (tzw. private placement).

 

Jeżeli chcesz aby były kierowane do Ciebie oferty z możliwością nabycia obligacji korporacyjnych w trybie oferty prywatnej wypełnij formularz:

 

>> WYPEŁNIJ FORMULARZ <<

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Inwestuj w obligacje korporacyjne!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie