Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Apator SA - brak zgody na udział w postępowaniu przed Sądem Polubownym

Szanowni Państwo,

 

w nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu w sprawie złożenia przez SII pozwu przeciwko Spółce Apator S.A. o zapłatę z tytułu nienależnie pomniejszonej dywidendy niniejszym informujemy, że Spółka nie wyraziła zgody na udział w postępowaniu przed Sądem Polubownym.

 

W uzasadnieniu Zarząd Spółki powołuje się m. in. na wyrok Sądu Okręgowego w Toruniu z dnia 19 października 2009 r. oddalający powództwo jednego z akcjonariuszy Spółki w sprawie uchylenia uchwały nr 11/2009 ZWZ z dnia 8 czrewca 2009 r. (uchwała w sprawie podziału zysku). Od wyroku wniesiona została apelacja.

 

Stowarzyszenie podtrzymuje swoje dotychczasowe stanowisko, zgodnie z którym obecny stan, w którym 1/5 dywidendy wypłacana jest na rzecz spółki zależnej, jest niepożądany, czemu wyraz dał również ustawodawca poprzez przyjęcie regulacji Kodeksu spółek handlowych.

 

Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel: (071) 332-95-66

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie