Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jago SA - obowiązek zmiany zaangażowania w Zremb Chojnice SA

Szanowni Państwo,


informujemy, że naszym zdaniem Firma Handlowa JAGO SA, która w wyniku połączenia ze Stormm SA pośrednio nabyła kontrolny pakiet akcji Zakładu Budowy Maszyn Zremb-Chojnice SA, zobowiązana jest do zmiany swojego zaangażowania w Zrembie poprzez wypełnienie obowiązku nałożonego ustawą o ofercie publicznej.


Art. 73 ust. 2 ustawy o ofercie obliguje akcjonariusza, który przekroczył próg 33% ogólnej liczby głosów w spółce publicznej w wyniku pośredniego nabycia akcji, do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji tej spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów albo do zbycia akcji w liczbie powodującej osiągnięcie nie więcej niż 33% ogólnej liczby głosów. Zgodnie z ustawą obowiązek zmiany zaangażowania należy wykonać w terminie 3 miesięcy od daty przekroczenia progu, tj. od dnia rejestracji połączenia FH JAGO SA ze Stormm SA (30 września 2009 r.).


W chwili obecnej FH JAGO SA posiada pakiet 52,83% ogólnej liczby głosów w Zrembie.


Na podstawie stanowiska wyrażonego przez SII w Pulsie Biznesu opublikowany został artykuł poruszający przedmiotowe zagadnienie. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.


Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail:
pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie