Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Arcus SA - uwzględnienie zażalenia na decyzję prokuratury

Szanowni Państwo,

Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia na posiedzeniu niejawnym z dnia 24 września 2009 r. wydał postanowienie o uwzględnieniu zażalenia na decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie zamieszczenia przez zarząd Arcus S.A. nieprawdziwych danych finansowych w prospekcie emisyjnym.

Zażalenie zostało złożone przez Komisję Nadzoru Finansowego, grupę inwestorów będących członkami SII oraz inwestora indywidualnego działającego w pojedynkę.

Wiosną tego roku prokuratura, na podstawie zebranego materiału dowodowego, w tym ekspertyzy przygotowanej przez biegłego z zakresu rachunkowości, uznała, że działania zarządu Arcus S.A. nie nosiły znamion czynu zabronionego i umorzyła postępowanie.

Przypominamy również, że SII koordynuje współpracę osób poszkodowanych w sprawie m. in. poprzez zapewnienie odpowiedniego zaplecza prawnego. Jeszczew dniu dzisiejszym na kilka godzin przed rozpoczęciem posiedzenia Sądu, w wyniku współdziałania SII oraz dwóch inwestorów zaangażowanych w sprawę, udało się przedłożyć do rozpatrzenia pismo procesowe dodatkowo uzasadniające zażalenie na decyzję prokuratury.

Po zapoznaniu się z uzasadnieniem postanowienia przekażemy Państwu szczegóły dotyczące dalszych kroków prawnych.

Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Osoba kontaktowa:

 

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail:
pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII