Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PA Nova SA - wniosek o zmianę treści uchwały (odpowiedź Zarządu)

Szanowni Państwo,


SII zwróciło się do Zarządu Spółki P.A. Nova S.A. z rekomendacją zmiany proponowanej treści uchwały, o której mowa w pkt 9 porządku obrad NWZA zwołanego na dzień 16 września 2009 r.


Zgodnie z przytoczonym punktem porządku obrad Zarząd Spółki proponuje następujące brzmienie § 32 Statutu:


„Zwoływanie oraz przebieg obrad walnego zgromadzenia odbywa się w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie Kodeks Spółek Handlowych.”


Zastąpienie dotychczasowej treści § 32 powyższym zapisem ma na celu, zgodnie z pkt 9 porządku obrad, dostosowanie Statutu Spółki do znowelizowanego Ksh w zakresie organizacji walnych zgromadzeń.


Zgodnie z art. 4065 § 1 Ksh statut może dopuszczać udział w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Z proponowanego przez Zarząd Spółki brzmienia § 32 Statutu nie wynika natomiast, czy dopuszcza się udział w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu tychże środków. Co więcej, proponowany Statut Spółki odwołuje w tym zakresie do Ksh, który z kolei ponownie wskazuje na statut spółki publicznej.


Zdaniem SII przyjęcie proponowanego brzmienia § 32 Statutu Spółki może prowadzić w przyszłości do różnorodnych interpretacji zapisu, a w konsekwencji do sytuacji spornych. W związku z tym SII rekomenduje zajęcie jednoznacznego stanowiska i zmianę proponowanej treści, co leży w szeroko pojętym interesie Spółki oraz jej akcjonariuszy.

 

Zgodnie z odpowiedzią Zarządu Spółki uwagi SII zostały przekazane kancelarii świadczącej obsługę prawną i zostaną uwzględnione, jeżeli będzie to możliwe bez wpływu na termin NWZ.

Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Osoba kontaktowa:

 

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail:
pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66
 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII