Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

WDM S.A. - relacja z ZWZ

 

Szanowni Państwo,


          niniejszym informujemy, iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami SII wzięło udział w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki Wrocławski Dom Maklerski S.A., zwołanym na dzień 16 czerwca 2009 r.

 

Walne Zgromadzenie podjęło uchwały w sprawie:

 • rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za 2008 r.,
 • rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za 2008 r.,
 • rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności w 2008 r.,
 • pokrycia straty Spółki za 2008 r. (strata wynosząca 837,9 tyś. zł zostanie pokryta z zysków z lat kolejnych),
 • rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej,
 • rozpatrzenia i zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej za 2008 r.


          Wszyscy członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej otrzymali absolutorium. W czasie głosowania nad absolutorium pełnomocnik SII wstrzymał się od głosu.


          W trakcie obrad Walnego Zgromadzenia przeprowadzona została dyskusja nad informacjami przekazanymi przez Spółkę w raportach bieżących publikowanych w 2008 r., obejmująca m. in.:


 • plany rozpoczęcia działalności przez Fundusze Inwestycyjne Zamknięte (projekt zawieszony),
 • zmianę wartości nominalnej akcji spółki zależnej PCM S.A.,
 • okoliczności towarzyszące wnioskowi o wybór członków Rady Nadzorczej w drodze głosowania grupami, złożonemu w lipcu 2008 r.,
 • okoliczności towarzyszące odkupieniu akcji przez obecnych członków Zarządu od byłego Wiceprezesa, p. Michała Hnatiuka,
 • szczegóły dotyczące działalności operacyjnej spółki zależnej PCM S.A.


          W czasie dyskusji padły również pytania dotyczące poszczególnych projektów prowadzonych przez WDM S.A. Zgodnie z wyjaśnieniami przekazanymi przez Zarząd wstrzymaniu bądź zawieszeniu uległy plany debiutów spółek Red Rock Sp. z o.o., Vivena Sp. z o.o. oraz Moto-Bi Sp. z o.o. Nadal prowadzone są natomiast prace w związku z planowanymi debiutami spółek Eko Export S.A. (debiut planowany w lipcu 2009 r.), ATS GmbH z siedzibą w Wiedniu (projekt o bardzo znaczącym wpływie na sytuację finansową WDM S.A.), Sobet S.A., Dent-a-Medical S.A., Ibiza Ice Cafe S.A. oraz Komfort Klima S.A.          Pełnomocnik SII po raz kolejny krytycznie odniósł się do obowiązującego Statutu Spółki, który uniemożliwia podjęcie  uchwały przez Walne Zgromadzenie, jeśli zarejestrują się na nim akcjonariusze reprezentujący poniżej 50% kapitału zakładowego Spółki.Czekamy na Państwa komentarze i opinie.


Osoba kontaktowa:


Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail:
pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Logo SII