Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ZM ROPCZYCE S.A. - relacja z ZWZ

W dniu 26 czerwca 2009 r., przedstawiciel SII – Piotr Pochmara – wziął udział w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki ZM Ropczyce S.A. W porządku obrad znalazły się standardowe, dla zwyczajnego walnego, uchwały dotyczące rozpatrzenia oraz zatwierdzenia sprawozdań, a także udzielenie członkom zarządu i rady nadzorczej absolutorium. Ponadto w porządku obrad znalazły się następujące punkty:

  1. podjęcie uchwały w sprawie zmiany liczby członków RN
  2. podjęcie uchwały w sprawie zmiany w składzie RN
  3. podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr 3 NWZ Zakładów Magnezytowych "ROPCZYCE" S.A., z dnia 21.11.2007 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Spółki do nabycia akcji własnych w celu umorzenia

 

Spośród wyszczególnionych powyżej trzech uchwał, dwie pierwsze zostały zdjęte z porządku obrad.

Jeżeli chodzi o ostatnią uchwałę to zmiana polegała m.in. na tym, iż Zarząd spółki otrzymał upoważnienie do dokonania zbycia, zamiany lub obciążenia nabytych akcji na rzecz podmiotów trzecich celem zapewnienia finansowania działalności Spółki. W związku z powyższym przedstawiciel SII zadał pytanie czy spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi podmiotami, które byłyby zainteresowane nabyciem akcji ZM Ropczyce S.A. W odpowiedzi Zarząd poinformował, że konkretne rozmowy nie są prowadzone.

 

Głównym powodem, dla którego wzięliśmy udział w ZWZA były znaczne straty wynikające z zwieranych przez spółkę umów opcji. Niestety Zarząd nie odpowiedział na związane z tym problemem pytania na walnym zgromadzeniu. Zobowiązał się jednak do przekazania odpowiedzi na piśmie w terminie 14 dni. Stowarzyszenie pragnie poinformować, iż niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi, umieścimy je na naszej stronie internetowej. Część pytań skierowana była także do Rady Nadzorczej. Pełna lista pytań do ściągnięcia tutaj

 

W związku z brakiem szczegółowej informacji o okolicznościach zawierania przez spółkę umów opcji walutowych przedstawiciel Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych zdecydował się na wstrzymanie się od głosowania przy podejmowaniu uchwał dotyczących udzielenia, poszczególnym członkom Zarządu i Rady Nadzorczej, absolutorium.

 

Osoba kontaktowa

Piotr Pochmara

Specjalista ds. Interwencji i Analiz

e-mail: ppochmara@sii.org.pl


Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII