Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ZNTK w Łapach SA - odpowiedzi na pytania SII

Szanowni Państwo,


Zarząd Spółki Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego w Łapach S.A. przekazał w dniu 21 maja 2009 r. raport bieżący nr 9/2009, w którym udzielił odpowiedzi na zadane przez SII pytania, dotyczące zamieszczonej w porządku obrad zbliżającego się Walnego Zgromadzenia uchwały w sprawie dalszego istnienia Spółki.


Z kompletną listą pytań można zapoznać się tutaj.


Odpowiedzi Zarządu zawiera poniższy dokument:

Odpowiedzi Zarządu ZNTK


Przekazane stanowisko nie wyczerpuje listy wątpliwości SII dotyczących uchwały o dalszym istnieniu Spółki. Sprecyzowania wymaga przede wszystkim sposób poszukiwania kontrahentów zagranicznych (proces ten powinien być ułatwiony ze względu na znaczne osłabienie złotego), wcześniejsze próby dywersyfikacji działalności (m. in. z uwzględnieniem taboru tramwajowego), wpływ zbycia nieprodukcyjnych nieruchomości Spółki na jej sytuację finansową oraz etap, na jakim znajdują się poszukiwania branżowego inwestora strategicznego. Ponadto wątpliwe jest, iż Zarząd nie zna stanowiska byłego Prezesa i większościowego akcjonariusza Spółki dotyczącego dalszego istnienia ZNTK.


Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Osoba kontaktowa:

Paweł Wielgus

Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII