Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wikana SA - relacja z WZA

Szanowni Państwo,


w dniu 24 kwietnia 2009 r. w Lublinie odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Wikana S.A. W obradach uczestniczył pełnomocnik SII, reprezentujący symboliczną liczbę akcji należących do Stowarzyszenia.


W czasie kilkunastominutowego posiedzenia przyjęta została uchwała w sprawie zmiany statutu, zgodnie z którą uczestniczący w Walnym Zgromadzeniu akcjonariusze mają liczbę głosów równą liczbie posiadanych akcji, z tym, że w przypadku przekroczenia przez akcjonariusza 66% ogólnej liczby głosów, udział tego akcjonariusza w ogólnej liczbie głosów ulega zmniejszeniu do 66% ogólnej liczby głosów.


Przedstawiciel SII głosował za przyjęciem uchwały jako zgodnej z obowiązującymi przepisami. Jednocześnie podtrzymał dotychczasowe stanowisko, iż wprowadzenie zmiany w Statucie nie zwalnia większościowego akcjonariusza z obowiązku ogłoszenia wezwania na sprzedaż lub zamianę wszystkich akcji Spółki. W czasie dyskusji przedstawiona została również opinia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, przekazana w dniu 23 kwietnia 2009 r., zbieżna ze stanowiskiem SII.

 

W związku z działaniami SII większościowy akcjonariusz Wikany podjął decyzję o ogłoszeniu stosownego wezwania.


Zapisy w wezwaniu na sprzedaż lub zamianę akcji Wikany rozpoczynają się 25 maja. Cena w wezwaniu została ustalona na 12 gr.


Przypominamy jednocześnie, że sprzedaż akcji w wezwaniu nie jest obowiązkowa i zależy od suwerennej decyzji akcjonariuszy.


Czekamy na Państwa komentarze i opinie.


Osoba kontaktowa:

Paweł Wielgus
Specjalista ds. Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel:  (071) 332-95-66
Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII