Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Amica - czy wszystkie standardy transparentności zostały wypełnione?

Szanowni Państwo,

 

Stowarzyszenie, na prośbę inwestorów indywidualnych zwróciło się do Prezesa Amiki o uszczegółowienie, przekazywanych do publicznej wiadomości informacji o transakcjach dotyczących akcji klubu piłkarskiego KKS Lech Poznań S.A.

 

Klub ten został przejęty przez Amikę na przełomie 2005/2006 r. Następnie w 2008 r. dokonanao transakcji wewnątrz grupy, by ostatecznie zbyć cały pakiet akcji na rzecz kontrolowanej, przez Prezesa Amiki spółki Invesco Sp. z o.o. W związku z transakcjami pojawiło się i wciąż pojawia wiele niejasnośći.

 

Stowarzyszenie nie twierdzi, że naruszono przepisy prawa, uważamy jednak, iż zsada przejrzystości powinna być jedną z podstawowych zasad, którymi powinny kierować się spółki notowane na rynku regulowanym. Dlatego też, przesłaliśmy do Prezesa Amiki, Pana Jacka Rutkowskiego pismo zawierające nurtujące inwestorów pytania.

 

Z treścią pisma oraz dołączonymi, do niego pytaniami można zapoznać się tutaj

 

 

Osoba kontaktowa:

Piotr Pochmara

Specjalista ds. Interwencji Prawnych i Analiz

e-mail: ppochmara@sii.org.pl

tel.  +48 (0) 71 332 95 60 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII