Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Publikacja informacji dotyczących koncentracji pozycji na kontraktach terminowych

Z dniem 10 marca 2009 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczęła publikację informacji dotyczących koncentracji pozycji (LOP) na kontraktach terminowych (indeksowych i akcyjnych).


Publikacja dotyczy serii kontraktów terminowych na indeksy i akcje, na których liczba otwartych pozycji przekracza 30 tyś., a informacja o pozycji indywidualnej obejmuje łącznie tzw. pozycje długie i krótkie (bez rozróżnienia). Prezentowane dane dotyczą liczby rachunków papierów wartościowych (portfeli - rozumianych w tym przypadku jako subkonta w ramach nadawanych przez KDPW SA Numerów Identyfikacyjnych Klienta), na których liczba otwartych pozycji w danej serii kontraktów terminowych zawiera się w jednym z 7 przedziałów koncentracji otwartych pozycji - zaczynając od poziomu 20% ogólnej liczby LOP na danej serii, w kolejnych 5% progach (25%, 30% itd.).


Informacje zamieszczane są po każdej sesji na stronie internetowej GPW w sekcji Notowania - Wyniki sesji - Wskaźniki.


Mając na uwadze zakres publikowanych danych i ich charakter, GPW zwraca uwagę na to, że inwestorzy powinni ze szczególną ostrożnością interpretować informacje.

Źródło: www.gpw.pl

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie