Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

NOWOŚĆ: SII zaprasza na konferencję Eurofinance pt.: "Opcje walutowe - hedging a spekulacja" (dla Członków SII 20% rabat)

NOWOŚĆ: Opcje walutowe - hedging a spekulacja

Termin:  20 marca 2009 r.
Miejsce:  Hotel Parkowa KPRM, ul. Belwederska 46/50, Warszawa

 

DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA 20% ZNIŻKA!!!


Importerzy i eksporterzy mają poważne problemy finansowe z powodu osłabienia złotówki na rynku. W trudnej sytuacji znalazły się jednocześnie dziesiątki tysięcy podmiotów gospodarczych, które zawarły transakcje terminowe mające zabezpieczyć je przed ryzykiem walutowym. W związku z narastającym problemem zobowiązań przedsiębiorców wynikających z instrumentów pochodnych opartych o kursy walut zapraszamy na szkolenie, na którym postaramy się udzielić odpowiedzi na następujące pytania:

 

    * jak dobrać właściwą strategię do sytuacji rynkowej?
    * dlaczego zaczęto nazywać opcje "toksycznymi"?
    * jak efektywnie zabezpieczyć firmę od ryzyka rynkowego?
    * jak określić granicę pomiędzy zabezpieczeniem a spekulacją?
    * jak ograniczyć ryzyko transakcji przy sporządzaniu dokumentacji?

 

Szkolenie poprowadzi dla Państwa ekspert - praktyk:

 

DR PRZEMYSŁAW DRAPAŁA - Radca prawny, wspólnik w kancelarii Jara & Partners Sp.k. w Warszawie, posiada dziesięcioletnie doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów oraz prowadzeniu procesów przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego i Bankowego UMK Toruń. Autor ponad 40 publikacji z zakresu prawa cywilnego w renomowanych czasopismach prawniczych, wpisany na listę arbitrów Sądu Polubownego przy Polsko - Niemieckiej Izbie Przemysłowo - Handlowej w Warszawie.

 

JAROSŁAW STOLARCZYK - Specjalista, uczestnik międzybankowego rynku instrumentów pochodnych. Pracę zawodową rozpoczął od uruchomienia działalności portfela opcji walutowych w Kredyt Banku. Od 2000 r. pracownik BRE Banku, do 2004 roku kierował sekcją opcji walutowych. Jest pierwszą osobą w Polsce, która rozpoczęła handel opcjami walutowymi krajów rozwiniętych (G7). Sukces osiągnął uruchamiając pierwszy w Polsce portfel opcji egzotycznych. Od kwietnia 2004 roku kieruje Wydziałem Instrumentów Strukturyzowanych i zajmuje się przygotowaniem i wdrożeniem strukturyzowanych instrumentów pochodnych w BRE Banku. Ukończył wiele szkoleń z zakresu instrumentów finansowych, przebywał na praktykach na deskach opcji egzotycznych w bankach Goldman Sachs oraz Royal Bank of Scotland w Londynie.


 

Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość skorzystania z bezpłatnej 14-dniowej e-prenumeraty. 

Więcej informacji.

 

Dla pierwszego zgłoszonego Członka SII bezpłatny udział w szkoleniu*!!!

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy:

lporebski@sii.org.pl (Łukasz Porębski)

 

* - wraz ze zgłoszeniem prosimy o zobowiązanie do uczestnictwa w szkoleniu.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie