Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GPW: zmiana standardów kontraktów terminowych i opcji

    Uchwałą Nr 71/2009 z dnia 6 lutego 2009 r. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wprowadził zmiany standardów kontraktów terminowych na indeks WIG20, kontraktów terminowych na indeks mWIG40 oraz opcji na indeks WIG20. Zgodnie z uchwałą zmianie ulega sposób obliczania ostatecznego kursu rozliczeniowego ww. istrumentów. Od dnia wejścia uchwały w życie ostateczny kurs rozliczeniowy jest określony w dniu wygaśnięcia instrumentu pochodnego jako średnia arytmetyczna wyliczona ze wszystkich wartości instrumentu bazowego w czasie ostatniej godziny notowań ciągłych oraz jego wartości ustalonej na zamknięcie sesji giełdowej, po odrzuceniu 5 najwyższych i 5 najniższych z tych wartości.    Zmiany dotyczą wszystkich wprowadzonych do obrotu giełdowego kontraktów terminowych na indeks WIG20, kontraktów terminowych na indeks mWIG40 oraz opcji na indeks WIG20.


    Uchwała wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od jej podania do publicznej wiadomości.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

20.06.2018, Newsroom

Mocna reakcja rynku na opublikowane sprawozdanie LiveChatu

20.06.2018, Newsroom

Mocna reakcja rynku na opublikowane sprawozdanie LiveChatu

Grupa LiveChat Software opublikowała raport za rok obrotowy zakończony 31 marca 2018 roku. W środę od rana kurs akcji spółki wyraźnie rośnie.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie