Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

List Prezesa Zarządu PMPG SA do inwestorów

List Prezesa Zarządu PMPG SA do inwestorów

 

„Rzeczpospolita” – PMPG przyczynek do dyskusji

 

 

Prywatyzacja Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita” SA („PWR”) będzie z pewnością jedną z najważniejszych, a na pewno najgłośniejszych i najszerzej komentowanych prywatyzacji AD 2009. Bez wątpienia będzie transakcją, która na co najmniej kilka najbliższych lat wpłynie na kształt polskiego rynku mediów.  To, kto zostanie nowym właścicielem wydawcy „Rzeczpospolitej”, zdecyduje również o tym, czy polskie media będą silne, pluralistyczne i demokratyczne, czy też w siłę urośnie obcy kapitał, a rynek zostanie podzielony pomiędzy dużych graczy.


Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita jest mniejszościowym właścicielem spółki Presspublica, wydawcy „Rzeczpospolitej” oraz „Gazety Giełdy Parkiet” i „Życia Warszawy”. Dlatego też prywatyzacja PWR jest postrzegana przede wszystkim jako prywatyzacja „Rzeczpospolitej”, która jest głównym aktywem spółki. I dlatego budzi wiele emocji i komentarzy. Bo rzecz idzie nie tylko o spółkę, o jej wyniki i aktywa w tradycyjnym rozumieniu, nie tylko o biznesową stronę transakcji, ale o to, co w polskiej tradycji i kulturze przyjęło się nazywać „rządem dusz”. Kto ten rząd obejmie i jak go będzie sprawował – to pytania, które stawia sobie dziś wielu, ale mało kto podejmuje próbę odpowiedzi. (..)


Platforma Mediowa Point Group SA (PMPG SA) jest dzisiaj średniej wielkości dynamicznie rozwijającym się holdingiem medialnym opartym na polskim kapitale. W swoim portfolio ma zarówno prasę kolorową, jak i znakomicie rozwijające się i zyskujące coraz większy udział w rynku serwisy internetowe. Dzisiaj jeszcze możemy być postrzegani jako Dawid, który stanął do pojedynku z Goliatami. Ale nie tylko ta historia udowodniła, że to nie siła czy – jak w tym przypadku – siła kapitału decyduje o zwycięstwie i sukcesie. PMPG SA może bez kompleksów konkurować z największymi na polskim rynku. Dlatego też bez kompleksów stajemy w jednym szeregu z wydawcami ogólnopolskich i zagranicznych dzienników. (…)

 

Stając w szranki walki o „Rzeczpospolitą”, wierzymy, że dobrze by było, gdyby orzeł w koronie z logo pozostał w polskich rękach. Jednak mamy też świadomość, że na koniec dnia o transakcji zdecyduje logika i cyfry. My ze swojej strony koncentrujemy się na przygotowaniu możliwie najlepszej, ale rozsądnej oferty, a nasza determinacja jest co najmniej dwa razy większa niż wszystkich naszych konkurentów. I wierzę, że ta determinacja oraz strategia, jaką przygotowaliśmy dla marki „Rzeczpospolita”, czynią nas bardzo poważnym konkurentem w tej transakcji.

 

(-) Michał M. Lisiecki
Prezes Zarządu PMPG SA

 

Pełna treść listu prezesa Zarządu PMPG SA do inwestorów – na www.point-group.pl. Informacje z pierwszej ręki – w newsletterze PMPG SA. Zasubskrybuj na stronie http://www.pmpg.pl/newsletter.html

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

List Prezesa Zarządu PMPG SA do inwestorów
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie