Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komunikat KNF w sprawie informowania przez spółki publiczne o zaangażowaniu w opcje walutowe

Komunikat Urzędu KNF z dnia 27 stycznia 2009 r. w sprawie informowania przez spółki publiczne o zaangażowaniu w walutowe instrumenty pochodne:


W związku ze zbliżającym się terminem publikacji raportów okresowych za IV kwartał 2008 r., w dniu 27 stycznia 2009 r. Urząd KNF zwrócił uwagę spółkom publicznym zaangażowanym w opcje walutowe i inne walutowe instrumenty pochodne, że zgodnie z §91 ust. 6 pkt 10 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych, spółki mają obowiązek przedstawić w raporcie kwartalnym informacje, które ich zdaniem są istotne dla oceny:


  • sytuacji majątkowej, finansowej i wyniku finansowego,
  • możliwości realizacji zobowiązań przez emitenta.


Jednocześnie Urząd KNF przypomniał, że zgodnie z § 91 ust. 6 pkt 11 ww. rozporządzenia spółki powinny wskazać czynniki, które w ich ocenie będą miały wpływ na osiągnięte wyniki w perspektywie co najmniej kolejnego kwartału.


Emitenci, dla których opcje walutowe i inne walutowe instrumenty pochodne mają, bądź mogą mieć, znaczący wpływ na sytuację finansową powinni rozważyć zamieszczenie odpowiedniej informacji w części opisowej raportów za IV kwartał 2008 r.W ocenie Urzędu KNF inwestorzy mają prawo do pełnej i rzetelnej informacji o sytuacji spółek publicznych.Źródło: www.knf.gov.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie