Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Raport IPO.pl - Private Banking 2008.

Private Banking nad Wisłą


 

Private Banking jest wciąż na polskim rynku usług finansowych nowością. Poszczególne banki włączając go do swojej oferty, robiły to w sposób zróżnicowany, a stosunkowo krótka obecność Private Bankingu w Polsce nie pozwoliła na stworzenie w tym zakresie fundamentalnych norm i schematów, które wprowadziłyby standardy świadczonych usług. Przykład?

Jednym z kanonów Private Bankingu jest indywidualizm. Dzięki lukratywnym sumom, które klienci Private Banking powierzają bankom, powinni oni być traktowani przez nie w sposób uprzywilejowany. Tymczasem klienci Private Bankingu w Polsce wskazują, iż jedną z cech tego segmentu bankowości jest indywidualizm – jednak pozorny.

Private Banking adresowany jest przede wszystkim do zamożnych klientów. Ekskluzywność, jaka się z nim wiąże, sprawia więc, że pojęcie to w rozumieniu szerszej części społeczeństwa nie wykracza poza ramy sloganu. Wszechobecne reklamy, jakimi bombardują nas banki z pewnością zdążyły już uświadomić nam samą obecność Private Bankingu w szerokiej gamie oferowanych przez nie usług. Często jednak nie do końca wiemy, co może on tak naprawdę nam zaoferować. Co gorsza, nieznajomość Private Bankingu sprawia, że jego potencjalni klienci mogą nie oczekiwać od banków wysokiej, minimalnej jakości świadczonych usług, która jest  przecież istotą Private Bankingu. Zapoznanie się z Raportem, który właśnie oddajemy w Państwa ręce pozwoli na uniknięcie takiej, często kosztownej sytuacji.

Rynek Private Bankingu jest w naszym kraju jeszcze nie do końca ukształtowany i zapewne upłynie jeszcze wiele czasu, zanim wyeliminuje on z gry podmioty, które nie są w stanie zapewnić wysokiej jakości oferowanych usług. Raport Private Banking 2008 przygotowany przez IPO.pl pokaże Państwu, czym jest, a także czym powinien być Private Banking.

Oferta Private Bankingu jest ponadto stopniowo adaptowana do potrzeb naszej polskiej rzeczywistości - na przykład minimalny wkład klienta, który zakwalifikuje go w oczach banku do uprzywilejowanego traktowania to kilkaset tysięcy złotych, podczas gdy dla banku z Wall Street minimum to milion dolarów. Kolejnym, charakterystycznym elementem naszego Private Bankingu jest szerokie spectrum instytucji, które taki produkt oferują. Możemy więc otrzymać go w tradycyjnym banku, ale również w firmach doradczych czy butikach finansowych, co wiąże się jednak z dużym zróżnicowaniem proponowanej oferty. Po zapoznaniu się z naszym Raportem, rodzimy rynek Private Banking nie będzie miał przed Państwem tajemnic.


 

Czytaj więcej w Raporcie Private Banking 2008

 

Pobierze raport w PDF

Raport IPO.pl Private Banking 2008


 

IPO.pl


 

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie