Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

FON SA - stanowisko Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i strategia działania

 

    Szanowni Państwo,


    informujemy, że Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych odbyło wstępne rozmowy z kancelarią prawną specjalizującą się w aspektach prawa handlowego nt. możliwych kroków prawnych, które mogłyby być podjęte w imieniu osób uważających się za poszkodowane w związku z odstąpieniem Spółki FON SA od emisji akcji serii F.


    Kancelaria prawna stoi na stanowisku, że wystąpienie na drogę sadową jest możliwe, jednak pomyślne zakończenie postępowania nie musi być jednoznaczne z uzyskaniem rekompensaty, ze względu na sytuację finansowa Spółki. Wstępne koszty kancelarii (rozpoznanie sprawy i przygotowanie opinii prawnej, przygotowanie dokumentów, nakreślenie strategii działania) są znaczne. Osobom zdecydowanym na ich poniesienie przypominamy, że zostaną one rozdzielone pomiędzy inwestorów przystępujących do Porozumienia proporcjonalnie do liczby posiadanych na rachunku zapisów rejestrowych o prawach poboru. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny. Wszystkie osoby wyrażające gotowość skierowania sprawy na drogę sądową prosimy o jak najszybszy kontakt ze Stowarzyszeniem.


    Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przychyla się do opinii kancelarii prawnej, że najlepszą strategią działania jest w chwili obecnej uzyskanie poparcia obecnych akcjonariuszy Spółki w czasie kolejnego WZA. Dlatego zwracamy się z prośbą o kontakt do inwestorów, którzy posiadają w chwili obecnej akcje Spółki FON SA. Dodatkowo, w celu polepszenia przepływu informacji oraz przedstawienia stanowiska środowiska akcjonariuszy, Stowarzyszenie wystąpiło do Prezesa Spółki z propozycją zorganizowania spotkania z udziałem przedstawiciela głównego akcjonariusza FON SA, tj. Spółki Investment Friends SA.

 

    Stowarzyszenie podtrzymuje równocześnie dotychczasowe stanowisko, iż osoby zdecydowane na rozwiązania na drodze sądowej, po przystąpieniu do Porozumienia, uzyskają deklarowane wcześniej wsparcie. Wzór umowy Porozumienia zostanie przygotowany w najbliższym czasie, zależnie od zainteresowania z Państwa strony.


Czekamy na wszelkie uwagi i komentarze.


Osoba kontaktowa:
Paweł Wielgus
Dział Interwencji i Analiz
e-mail: pwielgus@sii.org.pl

tel. 071-332-95-60

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie