Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII wprowadza członka do Rady Nadzorczej ZEG-u

Grupa akcjonariuszy skupiona wokół Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wprowadziła do Rady Nadzorczej spółki ZEG S.A. reprezentanta akcjonariuszy mniejszościowych. Niezależnym członkiem Rady został Piotr Cieślak - analityk Stowarzyszenia. Kandydat uzyskał poparcie zdecydowanej większości udziałowców. Nikt nie glosował przeciw.

 

Akcjonariusze mniejszościowi od początku istnienia Porozumienia chcieli by Spółka rozwijała się dynamiczniej, a jednocześnie, żeby maksymalnie ograniczała koszty swojej działalności. Udziałowcy widzieli sporą przestrzeń do restrukturyzacji. Wprowadzenie niezależnego członka do RN powoduje, że szanse na wdrożenie korzystnych pomysłów z pewnością rosną. Nowy Członek RN - Piotr Cieślak liczy również, że pojawienie się w akcjonariacie BBI Capital NFI uruchomi wreszcie mocny proces restrukturyzacji. Piotr Cieślak chciałby, żeby Spółka poprawiła swoje dotychczasowe relacje z rynkiem oraz inwestorami indywidualnymi.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Logo SII