Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cinema City otwiera największy multipleks w Izraelu

Cinema City International („Cinema City”) otworzyło w Hajfie 23-ekranowy multipleks. Jest to 20 kino Spółki w Izraelu i 5 piąte otwarte we wszystkich krajach działalności od początku roku.


- Izrael to rynek, gdzie powstała nasza Spółka i przed niemal 80 laty otworzyła pierwsze kino – mówi Moshe J. Greidinger, Prezes Cinema City (CEO). – Obecnie w Izraelu zmieniamy model naszej sieci otwierając megapleksy najnowszej generacji pod marką „Planet”, które oferują widzom najlepszą jakość oglądania filmów. Jednocześnie w Izraelu zamykamy starsze i mniejsze kina, co ma na celu poprawę zarządzania kosztami w naszej izraelskiej sieci – dodaje Prezes.

 

Nowy megapleks będzie wyposażony w 4 projektory cyfrowe (z możliwością wyświetlania filmów w trójwymiarze). Znajduje się w nim również specjalna część dla gości „VIP”, z czterema salami kinowymi najwyższej klasy (każda z nich ma 32 miejsca).

 

Megapleks w Hajfie jest drugim kinem nowej generacji prowadzonym przez Cinema City w Izraelu pod marką „Planet”. Pierwsze zostało otwarte w 2006 r. w mieście Ramat Gan. W 2009 r. Spółka planuje otworzyć kolejny megapleks „Planet” w mieście Rishon Le-Zion (25 sal kinowych).

 

W Izraelu Cinema City International N.V. prowadzi pod markami Rav-Chen i Planet 20 multipleksów ze 132 salami (stanowi to 23% wszystkich sal kinowych Cinema City prowadzonych w 6 krajach działalności).

 

Cinema City International N.V.


 

Cinema City jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu (po otwarciu kina w Hajfie prowadzi 65 multipleksów z 578 salami). W budowie jest 40 kolejnych multipleksów z 435 salami.

 

Cinema City działa w 6 krajach: w Polsce (w ubiegłym roku ponad połowa przychodów pochodziła z tego rynku), Czechach, Bułgaria, Rumunii, na Węgrzech i w Izraelu.

W 2007 r. Cinema City osiągnęło 161,3 mln euro przychodów oraz 16,6 mln euro zysku netto. W I kw. 2008 r. było to odpowiednio 44,9 mln euro i 4,0 mln euro.

 

www.cinemacity.nl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie