Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zmiany w składach indeksów giełdowych

Po sesji 20 czerwca Giełda przeprowadziła okresowe zmiany indeksów Głównego Rynku i NewConnect.


Portfel indeksu WIG20 nie uległ zmianie. Ostatnia zmiana w składzie indeksu WIG20 nastąpiła po sesji 23 czerwca 2008 roku. W wyniku rocznej korekty indeksów miejsce Prokomu Software i Banku BPH zajęły Asseco Poland i Getin Holding.

 

W indeksie mWIG40 spółka MASTERS została zastąpiona przez POLICE, zaś w indeksie sWIG80 w miejsce POLCOLORIT, POLICE, TUP i MIDAS weszły MASTERS, WIELTON, ATM i ASTARTA.

 

Do indeksu WIG zostały wprowadzone spółki o minimalnej liczbie akcji w wolnym obrocie powyżej 10%, nie znajdujące się w szczególnej sytuacji (np. bankructwo, upadłość) oraz nie zakwalifikowane do segmentów MINUS 5 i Lista Alertów.

 

Natomiast NCIndex zgodnie z nowymi zasadami obejmuje akcje spółek rynku NewConnect, których udziały wyznaczane są na podstawie akcji w wolnym obrocie i ograniczane są do 10 proc. W skład indeksu NCIndex po rewizji kwartalnej wejdą akcje spółek, które znajdowały się w obrocie na NewConnect w dniu 13 czerwca br.

 

Ponadto Giełda przypomina, iż od 23 czerwca 2008 roku zaprzestanie obliczania i publikacji indeksu TechWIG. Konsekwencją zaprzestania publikacji indeksu TechWIG jest również niewprowadzanie do obrotu kontraktów na ten indeks po wygaśnięciu w dniu 20 czerwca ostatniej serii znajdującej się obecnie w obrocie.

 

Obowiązujące po rewizji kwartalnej portfele indeksów publikowanych przez GPW dostępne są na stronach internetowych: www.gpw.pl oraz www.newconnect.pl

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie