Chat with us, powered by LiveChat

SII poleca - 9 Fund Forum Analiz Online

Skomentuj artykuł

Spadek opłat w funduszach inwestycyjnych w Polsce i na świecie, modele doradztwa w innych krajach Europy czy wykład o prostym języku w rozmowie doradcy finansowego z klientem – to wybrane punkty tegorocznej konferencji Fund Forum organizowanej przez Analizy Online.


Już 13 marca w Hotelu Hilton w Warszawie, odbędzie się dziewiąta edycja największej konferencji poświęconej tematyce funduszy inwestycyjnych w Polsce. Na scenie wystąpi około 20 ekspertów, w tym reprezentanci największych instytucji zarządzających aktywami na świecie (BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton), polskich towarzystw funduszy inwestycyjnych, jeden z najbardziej znanych językoznawców w Polsce, hiszpański ekonomista czy popularny bloger.

 

Bądź wśród 600 gości i posłuchaj o najważniejszych trendach w branży i prognozach inwestycyjnych. Trwa sprzedaż biletów. Zapisy są dostępne na stronie konferencji Fund Forum

Agenda konferencji Fund Forum:

Jak dobrze wykorzystać nowe szanse na rynku funduszy?

Uczestnicy dyskusji odpowiedzą, jak wykorzystać strukturalne zmiany na rynku funduszy, w tym PPK, niższe opłaty, zwiększenie roli funduszy otwartych czy zmiany klasyfikacyjne. Ważnym elementem debaty będzie przedstawienie gotowych rozwiązań, które będą służyć promocji dobrych praktyk w sprzedaży produktów inwestycyjnych. W debacie pojawi się również przestrzeń do zaprezentowania nowej wizji rynku funduszy, do której powinna dążyć branża w kolejnych latach.

 

Taniej, ale jak pokazać, że lepiej? Skutki obniżenia opłat w funduszach
Na skutek rozporządzenia Ministra Finansów opłaty stałe w funduszach inwestycyjnych zaczną spadać, aż zbliżą się poziomem do tych na Zachodzie. Konsekwencje dla klientów i rynku będą bardziej złożone, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka. Podczas prelekcji przedstawiony zostanie wpływ obniżki opłat nie tylko na wyniki portfeli inwestorów, ale również na inne aspekty, jak chociażby ofertę produktową krajowych TFI. Uczestnicy prelekcji poznają gotowe argumenty sprzedażowe, które będzie można wykorzystać w trakcie merytorycznej rozmowy z klientem.

 

Dlaczego za granicą fundusze są tańsze?
Opłaty za zarządzanie funduszami spadają nie tylko w Polsce, ale również na największych i najbardziej rozwiniętych rynkach kapitałowych na świecie. To dotyczy zarówno funduszy zarządzanych pasywnie, jak i aktywnie. Ekspert z BlackRock, globalnej firmy zarządzającej aktywami, opowie jakie przyczyny stoją za niskimi i wciąż malejącymi kosztami inwestycji w skali globalnej.


Fundusze indeksowe – instrukcja obsługi po polsku
Na świecie moda na inwestowanie pasywne trwa od co najmniej dekady. W Polsce podejmowane już były próby wprowadzenia do oferty funduszy indeksowych, ale nigdy nie były one sprzedażowym hitem. Czy już czas na zmianę? Eksperci z TFI PZU opowiedzą, czym są i jak analizować wyniki funduszy indeksowych. Na przykładzie własnych funduszy wytłumaczą również, jak tworzy się tego typu produkt w Polsce.

 

MiFID II – klient czy compliance, oto jest pytanie
Po wprowadzeniu dyrektywy MiFID II w 2018 roku zmieniła się relacja na linii doradca-klient. Zgodnie z unijną regulacją „klient jest królem”. Aby lepiej zabezpieczyć inwestorów potrzebne jest przejście od sprzedaży produktów do doradztwa opartego na wysokich standardach profesjonalizmu i etyki zawodowej. Sergio Miguez z EFPA Hiszpania opowie, jak zmienił się rynek doradztwa w wybranych krajach europejskich i porówna je z tym w Polsce.

 

Doradco, znajdź wspólny język z klientem
Praca jest twoją pasją – edukacja, szkolenia, certyfikaty, udział w branżowych konferencjach. Jak wykorzystać zdobytą wiedzę w rozmowie z klientem? W skomplikowanym świecie finansów umiejętność wypowiadania się w sposób prosty, profesjonalny, a do tego jeszcze poprawny językowo, to nie lada sztuka. Profesor Jerzy Bralczyk pomoże ją opanować. Poszukajmy wspólnego języka z klientem.

 

PPK wchodzą na parkiet
Wzorem innych systemów emerytalnych na świecie, również w Polsce zaczną działać plany pracownicze (PPK). Kilka milionów uczestników i kilka miliardów złotych świeżego kapitału rocznie trafi na krajowy rynek kapitałowy. Jak ta niebagatelna kwota wpłynie na koniunkturę na łaknącej kapitału warszawskiej Giełdzie? Zaproszeni goście podejmą dyskusję na temat wpływu wdrożenia PPK na rynek oraz branżę funduszy inwestycyjnych. Jednym z kluczowych pytań będzie: Czy PPK wesprą sprzedaż innych produktów?

 

Woda w portfelu – ciekawostka czy faktyczna dywersyfikacja
Brakuje Ci pomysłów inwestycyjnych? Ekspert z Fidelity International pokaże, jaki wpływ na gospodarkę oraz skutki dla ludzkości niesie za sobą rosnący popyt na czystą wodę i zarządzanie odpadami. Powie również, jak poprzez inwestycje komercyjne można dołożyć cegiełkę do poprawy jakości i dostępu do wody oraz zarządzania gospodarką odpadami. Czy polski inwestor jest już na to gotowy? Czy tego typu inwestycje mogą być źródłem zysków?

 

Początek końca czy koniec początku – panel rynkowy
Im dłuższy cykl koniunkturalny, tym coraz więcej głosów o nadchodzącej recesji. Zaproszeni eksperci powiedzą, kiedy i jak się na nią przygotować, przedstawią prognozy rynkowe i podyskutują o tym, jaki wpływ na globalne rynki ma polityka banków centralnych, wojny handlowe czy rosnące napięcia geopolityczne.

 

 

Dowiedz się więcej

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie