Chat with us, powered by LiveChat

Benefit Systems miał blisko 1,2 mln aktywnych kart sportowych na koniec 2018 roku. To o prawie 0,2 mln więcej niż rok temu

Skomentuj artykuł
© mooshny - Fotolia.com

Benefit Systems opublikował kwartalne dane dotyczące aktywnych kart sportowych. Na koniec 2018 roku ich liczba wyniosła 1 194,1 tys., czyli o 19,8% więcej niż rok temu.

 

Liczba aktywnych kart sportowych w Polsce sięgnęła 971,2 tys., co oznacza wzrost o 12,2% rdr. Z kolei zagranicą spółka obsługiwała 222,9 tys. kart, co jest wynikiem o 70% wyższym rdr.

 

W 2018 roku Benefit Systems zwiększył liczbę aktywnych kart o 197,3 tys. Tym samym udało się osiągnąć lepszy rezultat niż w 2017 roku, w którym liczba obsługiwanych kart zwiększyła się o 192 tys. Dla porównania w 2016 roku przyrost wyniósł 166,5 tys. Analizując dane w podziale na segmenty geograficzne widać, że stopniowo maleje przyrost w Polsce, jednak wciąż można go uznać za relatywnie wysoki. W 2018 roku liczba aktywnych kart w Polsce zwiększyła się o 105,7 tys. wobec przyrostu na poziomie 121,4 tys. oraz 130,6 tys. odpowiednio w latach 2017 i 2016. Spółka nadrabia rozwojem zagranicą zwiększając liczbę aktywnych kart w 2018 roku o 91,8 tys. wobec 70,4 tys. i 35,9 tys. odpowiednio w 2017 i 2016 roku.

 

Benefit Systems – liczba aktywnych kart sportowych (tys. sztuk)

Polska – liczba aktywnych kart sportowych

(tys. sztuk)

 

Zagranica – liczba aktywnych kart sportowych

(tys. sztuk)

 
Źródło: opracowanie własne na podstawie raportów Emitenta

 

W pierwszej godzinie sesji po publikacji danych o liczbie aktywnych kart sportowych kurs akcji Benefit Systems oscylował wokół zamknięcia z poprzedniego tygodnia, plasując się na lekkim minusie 0,5%. Od 2018 roku notowania znajdują się pod presją podaży. Poprzedni rok zakończył się skuteczną obroną tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej (obecnie 761,86 zł), która pełni rolę ważnego wsparcia technicznego. Poniżej wsparcie można wyznaczyć na poziome 700 zł.

 

Benefit Systems – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: Benefit Systems S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie