Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

ML System wkrótce zadebiutuje na giełdzie

alexandrulogel-fotolia.com

Piątym debiutantem na giełdzie w tym roku zostanie podkarpackie przedsiębiorstwo ML System, zajmujące się fotowoltaiką. We wtorek spółka poinformowała o przydzieleniu akcji nowej emisji serii C, a sam debiut zaplanowany jest na drugą połowę czerwca.

 

Spółka drogą nowej emisji pozyskała 34,6 mln zł, łącznie wyemitowano 1 281 868 nowych akcji, z czego 90 488 zostało przeznaczonych do inwestorów indywidualnych, a 1 191 380 do inwestorów instytucjonalnych. Cena emisyjna ustalona została na poziomie 27 zł, co implikuje wycenę całej spółki na poziomie ponad 152 mln zł.

 

Środki pozyskane z tytułu nowej emisji mają zostać przeznaczone realizację wielu projektów, przede wszystkim na poszerzenie oferty produktowej, rozwój technologiczny oraz ekspansję zagraniczną. Spółka największą część uzyskanych pieniędzy chce przeznaczyć na wdrożenie projektu Quantum Glass, polegającego na produkcji transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych. Zarząd spółki jest przekonany o innowacyjności tego projektu na skalę światową. Prezes spółki Dawid Cycoń zapewnia, że żaden z konkurentów nie jest jeszcze na poziomie możliwości wdrożenia podobnego projektu do realizacji, co stawia spółkę w bardzo dobrej sytuacji w kwestii ekspansji zagranicznej. Największe perspektywy w tym zakresie stanowi rynek Europy Zachodniej (przede wszystkim Skandynawii) oraz Australii, w której spółka pozyskała już partnera. Spółka zamierza wdrożyć projekt do 2020 roku.

 

Spółka w prospekcie emisyjnym zapowiedziała, że będzie chciała wypłacać regularnie dywidendy. W trakcie realizacji inwestycji środki przeznaczane na ten cel mają wynosić 20-25% skonsolidowanego zysku netto, natomiast w późniejszym okresie ma to być wartość 50%.

 

ML System to przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkami (BIPV). Jego produkty są alternatywą dla zwykłych materiałów budowalnych. ML System jest liderem branży na rynku polskim oraz zgodnie z raportem Skylights Market należy do grona pięciu najważniejszych producentów BIPV na świecie.

 

W 2017 roku spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 53,4 mln zł w porównaniu 34,5 mln zł w roku 2016 i do 50,7 mln zł w 2015 roku. Zysk netto osiągnięty przez spółkę w 2017 roku wyniósł 6,1 mln zł oraz 2,1 mln zł i 13,8 mln zł odpowiednio w 2016 i 2015 roku. Mniejsze wartości przychodów ze sprzedaży i zysku netto w 2016 roku były konsekwencją zastoju produkcji spowodowanym pożarem w fabryce i stagnacją na rynku przetargów publicznych w I półroczu 2016 r.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

ML System wkrótce zadebiutuje na giełdzie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie