Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Główny akcjonariusz MCI wzywa do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji spółki

© pathdoc – fotolia.com

Spółka MCI Management sp. z o.o. wezwała do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji MCI Capital. Cena oferowana w wezwaniu to 9,8 zł.

 

Przedmiotem wezwania jest 19.003.988 akcji MCI Capital, które stanowią 35,93% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Wzywający, czyli firma MCI Management sp. z o.o., wraz z podmiotem dominującym – Tomaszem Czechowiczem – na dzień ogłoszenia wezwania posiada łącznie 33.882.608 walorów, odpowiadających 64,07% ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu, a po rozliczeniu tego wezwania zamierza uzyskać 100% ogólnej liczby głosów.

 

Choć na rynku pojawiło się wiele komentarzy, że w konsekwencji MCI Capital wkrótce zniknie z giełdy, jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie na ferowanie wyroków. Samo wezwanie nie zostało ogłoszone na podstawie art. 91 ust. 6 ustawy o ofercie publicznej (artykuł ten dotyczy wezwań ogłaszanych w związku z zamiarem zniesienia dematerializacji akcji). W treści ogłoszenia nie ma też nic mowy o zamiarze wyfocania spółki z giełdy i zniesienia dematerializacji akcji czy ogłoszenia przymusowego wykupu.

 

Wzywający traktuje Spółkę jako długoterminową inwestycję o charakterze strategicznym. Wzywający nie zamierza zmniejszać udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki. Ponadto, Wzywający nie wyklucza dalszego zwiększania swojego udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Spółki – podano jedynie w treści wezwania.

 

Teoretycznie jest możliwe, że i bez tego zostanie ogłoszony przymusowy wykup mniejszościowych akcjonariuszy MCI Capital. Aby to było jednak możliwe, wzywający wraz z podmiotami od niego zależnymi lub wobec niego dominującymi musiałby jednak po rozliczeniu wezwania osiągnąć lub przekroczyc próg 90% ogólnej liczby głosów w spółce.

 

Cena oferowana w wezwaniu za jedną akcję MCI Capital to 9,8 zł, podczas gdy wtorkowy kurs zamknięcia notowań ustalony został na poziomie 9 zł. W środę, na pierwszej sesji giełdowej po ogłoszeniu wezwania, kurs MCI Capital od rana rośnie, a około godziny 10 wynosił 9,72 zł.

 

MCI Capital – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zapisy będą przyjmowane od 3 lipca do 2 sierpnia 2018 roku (okres przyjmowania zapisów może zostać przedłużony wedle uznania wzywającego do nie więcej niż 70 dni). Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to natomiast 7 sierpnia 2018 roku.

 

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

20.06.2018, Newsroom

Colian opuści indeks sWIG80. Winne ostatnie wezwanie

20.06.2018, Newsroom

Colian opuści indeks sWIG80. Winne ostatnie wezwanie

Producent słodyczy opuści również takie wskaźniki jak sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy.

Zobacz więcej

Główny akcjonariusz MCI wzywa do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji spółki
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie