Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

© Igor Dutina – fotolia.com

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla akcji Mex Polska. W bazowym scenariuszu 12-miesięczna cena docelowa dla tych walorów ustalona została na poziomie 6,97 zł, co przy cenie zamknięcia notowań z 22 maja 2018 roku oznacza potencjał wzrostu na poziomie 59,5%.

 

Grupa Mex Polska zarządza lokalami gastronomicznymi, działającymi na terenie całej Polski pod szyldami „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”. Na koniec I kwartału 2018 roku na jej sieć placówek składały się 22 bistra „Pijalnia Wódki i Piwa”, 7 restauracji „The Mexican” i 3 restauracje „PanKejk”.


Plany Zarządu Mex Polska na lata 2018-2019 pozostają bardzo ambitne – w tym okresie liczba bistr „Pijalnia Wódki i Piwa” ma się zwiększyć z 22 do 32 lokali, a restauracji „PanKejk” z 2 do 8 lokali. Jednocześnie, zgodnie z zaktualizowaną i podtrzymaną po I kwartale 2018 roku prognozą Zarządu Spółki, ma się to przyczynić do wzrostu wyniku operacyjnego z poziomu około 4,8 mln zł wykazanych za 2017 rok do blisko 7 mln zł w 2018 roku (wzrost rdr o 45,8%) i 9,2 mln zł w 2019 roku (wzrost rdr o 31,8%) – podsumowano w raporcie.


Analitycy Domu Analiz do powyższych prognoz podchodzą jednak dość sceptycznie, zwracając uwagę na możliwe trudności ze znalezieniem odpowiednich lokalizacji, a także na utrzymującą się presję płacową i możliwy wzrost kosztów surowców spożywczych.


Naszym zdaniem, jak pokazała już historia, tak szybkie tempo rozwoju będzie trudne do zrealizowania, m.in. ze względu na problemy ze znalezieniem odpowiednich lokalizacji. Ponadto oczekujemy utrzymania się presji płacowej na rynku gastronomicznym i wzrostu cen surowców spożywczych, co może wpłynąć negatywnie na poziom kosztów operacyjnych w najbliższych latach. W efekcie w naszym – bardziej konserwatywnym od założeń Spółki – scenariuszu bazowym prognozujemy dla Grupy Mex Polska zwiększenie wyniku operacyjnego do poziomu ponad 5,1 mln zł w 2018 roku (wzrost rdr o 7,4%) i 5,8 mln zł w 2019 roku (wzrost rdr o 13,5%) – napisano w raporcie.

 

Zgodnie z szacunkami Domu Analiz SII dla tego scenariusza skonsolidowany wynik EBITDA Mex Polska wyniesie w 2018 i 2019 roku odpowiednio 6,6 mln zł (wzrost rdr o 11,8%) i 7,4 mln zł (wzrost rdr o 11,7%).

 

Rekomendacja została wydana 23 maja o godz. 7:50. Moment pierwszego rozpowszechnienia rekomendacji to 23 maja, godz. 8:00.


Niniejsza notka jest skrótem raportu Domu Analiz SII. Jego pełna wersja jest dostępna na stronie internetowej www.domanaliz.pl.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie