Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Miliardowa strata GetBacku. Spółka dalej nie opublikowała raportu rocznego, ale podała szacunki wyników

© psdesign1 - Fotolia.com

GetBack miał wczoraj, to jest 15 maja, opublikować sprawozdanie roczne. Zamiast tego poinformował o przesunięciu daty publikacji sprawozdania na dzień 21 maja 2018 roku. Podał także informację o szacunkach wyników, które wskazują, że wykazana strata netto za 2017 rok może sięgnąć nawet 1 mld zł.

 

GetBack przedstawił w raporcie bieżącym (67/2018), że stosując zasadę ostrożności dokonał korekt i odpisów aktualizujących na aktywach grupy oraz utworzył rezerwy zgodnie z MSR 37. W zakresie wyceny portfeli wierzytelności spółka zastosowała metodologię „stress - test” w celu określenia wartości godziwej portfeli. Udział poszczególnych czynników w szacowanej stracie netto w wysokości 1 mld zł prezentuje się następująco:

 

  • 60% – odpisy na portfelach wierzytelności,
  • 22% – odpisy na wartości firmy oraz wartościach niematerlainych,
  • 13% – rezerwy, zobowiązania warunkowe,
  • 5% – udział w jednostkach stowarzyszonych.

 

Jak wynika z informacji przekazanych przez GetBack, kolejne opóźnienie publikacji raportu rocznego było spowodowane pracami firmy audytorskiej, która poinformowała spółkę, że ze względu na trwające nadal badanie nie była w stanie sporządzić i wydać opinii do sprawozdania. 

 

Źródło: GetBack S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Miliardowa strata GetBacku. Spółka dalej nie opublikowała raportu rocznego, ale podała szacunki wyników
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie