Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zarząd Gino Rossi dostał zgodę na emisję nowych akcji

agcreativelab- fotolia.com

Gino Rossi chce pozyskać dodatkowy kapitał. Decyzję w tej sprawie podjęło walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Ostatnie spadki cen akcji odzieżowej firm to m.in. efekt słabych wyników za 2017 rok.

 

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Gino Rossi upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji maksymalnie 20 mln akcji zwykłych. Zgodnie uchwaloną zmianą statutu firmy, podwyższenie kapitału może się odbyć w drodze jednej lub kilku emisji.

Emisja bez prawa poboru?

W opublikowanym dokumencie prezentującym projekty uchwał podjętych podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Gino Rossi czytamy, że po otrzymaniu zgody rady nadzorczej, zarząd będzie posiadał również prawo do pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy spółki częściowo lub w całości prawa poboru w stosunku do nowych akcji. Ma to mu umożliwić efektywne i sprawne pozyskanie dla spółki kapitału.

 

Zarząd Gino Rossi po otrzymaniu zgody rady nadzorczej, będzie również uprawniony do wyznaczenia ceny emisyjnej nowych akcji, która na razie nie jest znana. Wiadomo jedynie, że zostanie ona ustalona na podstawie bieżącej ceny rynkowej akcji, a intencją zarządu będzie jej maksymalizacja. Decyzja o emisji akcji jest efektem przeglądu opcji strategicznych zapowiadanego przez zarząd pod koniec marca tego roku.

 

Akcjonariusze Gino Rossi mieli podjąć decyzję w sprawie podwyższenia kapitału spółki już 24 kwietnia. Zebranie zostało jednak odwołane ze względu na wady prawne obecne w ogłoszeniu o zwołaniu NWZ.

 

Gino Rossi - wykres kursu akcji
Gino Rossi - wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl

 

Obecne wyniki Gino Rossi nie są satysfakcjonujące dla inwestorów. Efektem tego jest spadek wartości akcji spółki. W ciągu ostatniego miesiąca straciły one 40 procent swojej wartości. Skonsolidowana strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 4,175 mln zł, wobec 5,595 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei strata netto przypisana akcjonariuszom jednostki dominującej uwzględniająca działalność zaniechaną wyniosła w ubiegłym roku 18,888 mln zł. Słabym wynikom towarzyszył wzrost przychodów, który wyniósł 7,8 procent. Więcej na temat wyników spółek z branży odzieżowej za 2017 rok pisaliśmy w poprzednim raporcie.

Marka Simple wystawiona na sprzedaż

Prawo pierwokupu marki Simple ma obecnie Monnari Trade. Zgodnie z podanymi ostatnio informacjami jego ważność wygasa 31 maja. W lutym Gino Rossi dało tej firmie wyłączność w negocjacjach dotyczących sprzedaży modowej marki pod warunkiem, że zaproponowana cena będzie nie niższa niż 46 mln zł.

 

Obecnie jedna akcja Gino Rossi kosztuje około 0,6 zł. Notowania spółki znajdują się zatem blisko najniższego poziomu w historii. Istotnym wsparciem dla nich w przypadku dalszych spadków cen może okazać się poziom 0,5 zł za akcję.

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Zarząd Gino Rossi dostał zgodę na emisję nowych akcji
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie