Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedajemy akcje PCM. Zapowiedź dużej dywidendy ratuje kurs ABC Daty

Dosyć słaby raport wynikowy w połączeniu z negatywnym sentymentem rynku do akcji Prime Car Management skłonił nas do sprzedaży tych walorów. Rekomendacja Zarządu ABC Daty dotycząca wypłaty dużej dywidendy za 2017 rok wywindowała za to kurs notowań tej spółki.

 

Grupa PCM opublikowała raport okresowy za I kwartał 2018 roku. Choć skonsolidowane przychody ogółem urosły do poziomu blisko 177 mln zł wobec około 148,4 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej (+19,2% rdr), całkowite dochody netto spadły rdr aż o 47%, tj. z poziomu 12,2 mln zł do 6,5 mln zł.

 

Jednym z głównych czynników negatywnie oddziałujących na wynik bieżącego kwartału była marża na remarketingu (definiowana jako różnica pomiędzy przychodami ze zbycia przedmiotów poleasingowych a kosztami zbycia przedmiotów poleasingowych), która wyniosła tylko 0,5 mln zł wobec 3,5 mln zł odnotowanych w analogicznym okresie rok wcześniej. Jak podała spółka, trwający proces reorganizacji struktury sprzedaży, rozpoczęty w roku 2017, nie osiągnął jeszcze spodziewanej efektywności sprzedaży pojazdów poleasingowych, a osiągnięte ceny sprzedaży pojazdów były średnio niższe od uzyskiwanych w poprzednich okresach. Choć jak jednocześnie wyjaśniono w raporcie, "pozytywnym – zrealizowanym – efektem reorganizacji jest skuteczne przygotowanie struktury sprzedaży do realizacji najwyższych historycznie ilości sprzedawanych pojazdów".

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Pełny komentarz dostępny jest dla członków SII oraz klientów DM BOŚ.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Sprzedajemy akcje PCM. Zapowiedź dużej dywidendy ratuje kurs ABC Daty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie