Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Ciekawy scenariusz na wykresie XTB. Dzisiaj +13%!

© dalebor - Fotolia.com

Podczas dzisiejszej sesji, to jest 25 kwietnia, blask 11 bit studios po premierze Frostpunka próbuje skraść XTB. I robi to z impetem!

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o promocji


XTB

Co najmniej do 13 listopada 2017 roku wykres XTB to obraz nędzy i rozpaczy. Kurs akcji spadł niedługo po debiucie giełdowym z poziomu 15 zł do nawet 3,16 zł (obecnie historyczne minimum). Z perspektywy giełdowej wyceny całej spółki mówimy tu o spadku z około 1,7 mld zł do okolic 375 mln zł. Jednak impuls wzrostowy, który rozpoczął się 14 listopada 2017 roku, buduje coraz ciekawszy scenariusz zapowiadający odwrócenie negatywnego trendu.

 

Wyznaczając historyczne minimum kurs akcji XTB spadł podczas jednej sesji o ponad 40%. Samo odrobienie tych strat zajęło 3 miesiące (zwyżka do niebieskiego prostokąta na wykresie), co z punktu widzenia analizy technicznej można było traktować jako korektę w trendzie spadkowym. Jednak popyt nie ustępował, a kurs akcji dalej zwyżkował. 14 lutego 2018 roku notowaniom towarzyszyły zwiększone obroty, a kurs akcji przebił ładną, zieloną wzrostową świecą dwa ważne opory: 200-okresową średnią kroczącą oraz poprzedni lokalny szczyt w strukturze spadkowej (zielona linia na wykresie). Byki mogły zatem na poważnie zacząć rozważać scenariusz zmiany trendu.

 

Zwyżki po wspomnianym wybiciu zatrzymały się w okolicach 6,5 zł (nieco poniżej czerwonej linii na wykresie). I tu pojawił się kolejny ciekawy scenariusz korekty, tym razem spadkowej. Mianowicie zatrzymała się ona na poziomie 200-okresowej średniej kroczącej, a także na poziomie wcześniejszej luki spadkowej. Mieliśmy zatem do czynienia z retestem wybitych wcześniej oporów, a dzisiaj wiemy, że był on skuteczny.

 

Podczas dzisiejszej sesji, to jest 25 kwietnia, kurs akcji XTB otwarł się luką wzrostową, a do godziny 11:00 zwyżkował nawet o 13%. Spółka podała w komunikacie bieżącym wstępne szacunki wyników w I kw. 2018 roku. Zgodnie z nim przychody wyniosły 113,7 mln zł wobec 58,7 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego, a zysk operacyjny sięgnął 72,7 mln zł wobec 22,2 mln zł. Z całą treścią raportu można zapoznać się m.in. na stronie spółki, w dziale relacji inwestorskich. Tym samym notowania stoją przed szansą pokonania kolejnego ważnego oporu – 6,60 zł. Istotnym wsparciem pozostają okolice średniej, która obecnie przebiega na poziomie 5,28 zł, a nieco bliżej jest to zakres dzisiejszej luki wzrostowej.

 

XTB – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Na kolejny webinar zapraszamy po majówce!

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Ciekawy scenariusz na wykresie XTB. Dzisiaj +13%!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie