Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Oceniamy roczny raport ABC Daty

W czwartek (19 kwietnia) ABC Data opublikowała raport roczny. Potwierdził on wstępne odczyty wyników finansowych. Na co jeszcze zwróciliśmy uwagę w sprawozdaniu?

 

ABC Data jest jedną z pierwszych inwestycji w nowej odsłonie Fundamentalnego Portfela SII. Akcje kupiliśmy 23 października 2017 roku po wstępnych szacunkach wyników za III kw. Transakcję przeprowadziliśmy po kursie 1,99 zł, a po drodze zgarnęliśmy zaliczkę na poczet dywidendy w kwocie 8 gr na akcję.

 

W raporcie za 2017 rok spółka potwierdziła istotne przekroczenie prognoz. Przychody okazały się lepsze od prognozowanych o 3,7%, zysk EBITDA o 15,9%, a skorygowany o odpis zysk netto o 26,1%. Porównanie zaraportowanych wyników do prognozy przedstawia poniższa tabela.

 

(mln zł) 2017 rok Prognoza na 2017 rok

Wykonanie

Przychody 4 635 4 470 103,7%

EBITDA

58,7 50,6 115,9%
Zysk netto 26 27,7 93,8%
Skorygowany zysk netto* 34,9 27,7 126,1%

*Zysk netto bez uwzględnienia odpisania aktywa w kwocie 8 956 tys. zł rozpoznanego w 2011 roku na wniesieniu znaków towarowych na podwyższenie kapitału zakładowego spółki zależnej

Źródło: opracowanie własne na podstawie komunikatów ABC Data S.A.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Pełny komentarz dotyczący wyników ABC Daty dostępny jest dla członków SII oraz klientów DM BOŚ.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Oceniamy roczny raport ABC Daty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie