Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inter Cars vs Auto Partner – analiza wykresów dwóch dystrybutorów części samochodowych

© Shutter81 - Fotolia.com

Tym razem przyglądamy się wykresom dystrybutorów części samochodowych. Zarówno notowania spółki Inter Cars jak i Auto Partner pozostają w korekcie. Sprawdzamy siłę najbliższych wsparć w trwającym ruchu spadkowym.

Inter Cars

Pierwszy negatywny sygnał na wykresie Inter Cars pojawił się w lipcu 2017 roku, kiedy kurs akcji spadł poniżej linii trendu wzrostowego oraz dziennej 200-okresowej średniej kroczącej. Od tego momentu notowania mają problem z zakończeniem korekty i powrotem do długoletniego trendu wzrostowego. Popyt podjął taką próbę pod koniec 2017 roku, powracając powyżej średniej, jednak szybko zakończyło się to niepowodzeniem. Najbliższa strefa wsparcia to 250 zł – 260 zł. Jej istotność znacznie zwiększa spojrzenie ze skali tygodniowej.

 

Inter Cars – wykres notowań (skala dzienna)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Jak pokazuje poniższy wykres w skali tygodniowej strefa wsparcia 250 zł – 260 zł to także:

  • poziom tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej (ostatni raz kurs akcji był poniżej tej średniej w 2011 roku),
  • strefa zniesień Fibonacciego 38,2%, 50%, i 61,8% wyznaczona od dołków zaznaczonych na wykresie czarnymi strzałkami.

 

Tym samym analiza techniczna podpowiada, że pokonanie tej strefy wsparcia może być impulsem do istotnego rozwinięcia ruchu spadkowego, czego potwierdzeniem byłoby wyznaczenie nowego dołka, a więc kontynuowanie struktury spadkowej. 

 

Inter Cars – wykres notowań (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o promocji


Auto Partner

Auto Partner ma wciąż relatywnie krótką historię giełdową, bo w czerwcu miną dopiero dwa lata od debiutu w 2016 roku. Na razie historię notowań spółki można podsumować w następujący sposób: pierwszy rok to silne wzrosty, które wyznaczyły szczyt w czerwcu 2017 roku, a kolejny rok to korekta. Doszukując się analogii, ciekawe, czy korekta również będzie trwała okrągły rok i  zakończy się w czerwcu 2018 roku. 

 

Przechodząc do wykresu, widać, że w średniej perspektywie dominuje podaż. Kurs akcji znajduje się poniżej linii trendu spadkowego oraz 200-okresowej średniej kroczącej. Na dodatek straszy luka spadkowa z początku marca bieżącego roku, która do dzisiaj nie została domknięta. Jako najbliższe wsparcie można wyznaczyć strefę 4,1 zł – 4,2 zł na podstawie ostatniego lokalnego dołka, czy też zniesienia Fibonacciego 50% całego impulsu wzrostowego z pierwszego roku notowań.

 

Auto Partner – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 23.04, godzina 14:00

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Ojczyk z Noble Securities

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Inter Cars vs Auto Partner – analiza wykresów dwóch dystrybutorów części samochodowych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie