Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII Poleca: GPW Innovation Day – 17 kwietnia 2018 r.

GPW Innovation Day to pierwsze tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. 17 kwietnia inwestorzy zainteresowani spółkami z sektorów takich jak gry wideo, biotechnologia, IT, e-commerce i fintech spotkają się z przedstawicielami zarządów m.in. Selvity, Brand 24, PlayWay, Bloober Team, R22 czy Cherrypick Games. Oprócz notowanych spółek w konferencji wezmą udział przedstawiciele inwestorów instytucjonalnych i inwestorzy indywidualni. Organizatorem konferencji jest GPW, a partnerami są Vestor Dom Maklerski, agencja relacji inwestorskich InnerValue oraz firma doradcza Closir.

 

- Sektory innowacyjne będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w polskiej gospodarce. GPW może być dla spółek z branż takich, jak gry, biotechnologia, IT, e-commerce czy fintech, miejscem do pozyskania kapitału, a upublicznienie – naturalnym etapem rozwoju. Giełda jest kluczowa dla skalowania innowacyjnych przedsiębiorstw – powiedział Marek Dietl, prezes GPW.

 

- Dla spółek działających w segmencie nowych technologii wyzwaniem jest nie tylko dotarcie do inwestorów, ale też właściwe przedstawienie perspektyw rozwoju, potencjału i uwarunkowań  w często bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Dlatego bardzo cieszymy się, że GPW zaprosiła nas do udziału w wydarzeniu ważnym nie tylko dla rynku kapitałowego, ale również branży technologicznej w Polsce – zaznaczył Jarosław Palejko, dyrektor  Departamentu Oferowania i Doradztwa Korporacyjnego Vestor DM.

 

Udział w konferencji zapowiedzieli również przedstawiciele instytucji finansowych z zagranicy.

 

- Zagraniczni inwestorzy obserwują wprawdzie z reguły jedynie największe podmioty notowane w Warszawie, jednak innowacyjne spółki z ciekawym produktem i oryginalnym, efektywnym modelem biznesowym mogą liczyć na zainteresowanie z ich strony. Konferencje poświęcone tej grupie spółek to cenna inicjatywa dla obu stron – podkreślił Michael Chojnacki, współzałożyciel i CEO Closir.

 

Po raz pierwszy w tego rodzaju wydarzeniu udział wezmą równocześnie również inwestorzy indywidualni. Specjalnie dla nich przedstawiciele spółek poprowadzą prezentacje oraz sesje pytań i odpowiedzi.

 

- Inwestorzy indywidualni to grupa niedoceniana przez niektórych emitentów. Tymczasem komunikacja kierowana do nich, edukacja i zapewnienie im równego dostępu do informacji to naszym zdaniem istotne wyzwania dla każdej spółki publicznej. Polityka otwartych drzwi jest istotnym wsparciem zarówno dla reputacji, jak również wyceny każdego emitenta – zadeklarował Wojciech Iwaniuk, CEO agencji InnerValue.

 

Całodzienna konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4. Więcej informacji jest dostępnych na stronie

 

www.gpwinnovationday.pl

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

SII Poleca: GPW Innovation Day – 17 kwietnia 2018 r.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie