Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII poleca: Startuje Gra Giełdowa dla studentów

W poniedziałek 16 kwietnia SKN Inwestor oraz XTB ruszają z konkursem inwestycyjnym dla studentów organizowanym we współpracy z kołami naukowymi z całej Polski. Gra Giełdowa potrwa do 18 maja a zadaniem uczestników będzie inwestowanie na wirtualnych środkach w akcje z całego świata. Cel jest prosty – osiągnąć jak największą stopę zwrotu… i wygrać atrakcyjne nagrody!

 

Konkurs umożliwi studentom z całej Polski poszerzenie wiedzy na temat rynków finansowych i giełdy, a uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi inwestorzy jednocześnie handlując wirtualnymi środkami. Poznając mechanizmy funkcjonowania rynków kapitałowych, studenci nauczą się inwestować w praktyce.

 

12 kwietnia w południe w sali C140 na terenie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się wykład “O podstawach inwestowania w akcje, czyli zasady gry giełdowej" prowadzony przez Rafała Walenciaka – Account Managera Domu Maklerskiego XTB. Dla osób spoza Łodzi XTB przygotowało dzień wcześniej tj. 11 kwietnia o godz. 16 szkolenia online “Obsługa platformy xStation 5 oraz podstawy inwestowania w akcje”, które poprowadzi Przemysław Lik – wszechstronny trader i Makler Papierów Wartościowych.

 

Zarejestruj się

Weź udział w szkoleniu dla uczestników

Zasady Gry Giełdowej

Zadaniem studentów będzie inwestowanie wirtualnymi 100 tys. PLN od 16 kwietnia do 18 maja 2018. Trzech uczestników, którzy osiągną najwyższą stopę zwrotu wygra atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy S9, Apple iPad i głośnik JBL Pulse. Dodatkowo najlepsi będą mieli możliwość odbycia płatnego stażu w XTB.

Nowości w tej edycji

W tym roku studenci będą inwestować na profesjonalnej platformie xStation 5. XTB zapewni uczestnikom notowania w czasie rzeczywistym oraz dostęp do 16 giełd z całego świata takich jak GPW, NYSE czy Deutsche Börse.


Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i posiadają status studenta.

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

SII poleca: Startuje Gra Giełdowa dla studentów
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie