Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Indeksy spadają, a my razem z nimi – przegląd Fundamentalnego Portfela SII

Ostatnie tygodnie nie były udane dla warszawskiej giełdy. Odbiło się to także na notowaniach naszych spółek i wycenie całego Fundamentalnego Portfela SII.

 

Od styczniowego szczytu indeks szerokiego rynku zdążył już stracić na wartości około 13%. Najmocniej potaniały przy tym największe spółki, reprezentowane przez indeks WIG20, który w tym samym czasie spadł o ponad 15%. Indeksy średnich (mWIG40) i małych spółek (sWIG80) obniżyły się natomiast odpowiednio o 9% i 5%.

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


  

Powyższa niemoc polskiej giełdy odbiła się również negatywnie na wycenie akcji naszych spółek i całego naszego rachunku. Jego wartość spadła do około 28,3 tys. zł, co oznacza, że od momentu rozpoczęcia nowej edycji Fundamentalnego Portfela SII notujemy ujemną stopę zwrotu równą 5,8%. Spory na to wpływ miała też strata poniesiona na akcjach GetBack, które sprzedaliśmy po cenie około 27% niższej od ceny zakupu (choć z drugiej strony możemy się cieszyć, że nie zdecydowaliśmy się tej pozycji trzymać dalej – od tego momentu walory windykacyjnej firmy potaniały o kolejne 60%).

 

Stopy zwrotu Fundamentalnego Portfela SII i indeksu WIG
Źródło: opracowanie własne.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Indeksy spadają, a my razem z nimi – przegląd Fundamentalnego Portfela SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie