Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gdzie szukać zysków? Proces budowania kapitału na giełdzie w krótkim i długim terminie. Bezpłatny webinar Pawła Szczepanika (zapis szkolenia)

Jest to webinar systematyzujący wiedzę na temat inwestycji długoterminowych oraz krótkoterminowych transakcji giełdowych.

 • Na ile możemy liczyć?
 • Jaką strategię wybrać dla siebie?
 • Jak powinniśmy się przygotować i co stosować?

 

Gdzie szukać zysków?
Proces budowania kapitału na giełdzie w krótkim i długim terminie

Ze względu na problemy techniczne zapis webinaru jest niekompletny. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Zapis szkolenia znajduje sie poniżej, dostępny dla zarejestrowanych użytkowników.

 

 

Webinar składa się z 4 części:

 1. Ścieżki wyboru
 2. Inwestowanie pozycyjne
  • test na Dow Jones od 1920 roku
  • DAX za okres 1998 – 2018
  • FW20 za okres 1998 – 2018
  • DAX od 1959 roku
  • MWIG40 od początku notowań;
  • SWIG 80 od 1995 roku;
  • 87.5% skutecznych transakcji na MWIG40;
 3. Transakcje krótkoterminowe
  W tej części odpowiemy na pytania:
  • czy można osiągnąć stopę zwrotu na kapitale w okolicach 100% rocznie przy ryzyku nie przekraczającym 5%?
  • jakie warunki należy spełnić, aby taką stopę zwrotu uzyskać?
 4. Dywersyfikacja systemowa i czasowa
  Pojęcie dywersyfikacji portfela jest ogólnie znane. W tej części wyjaśnimy pojęcia dywersyfikacja systemowa i czasowa oraz omówimy ich wpływ na wielkość stopy zwrotu portfela oraz na ryzyko całego portfela.

 

Webinar poprowadzi:

 

Paweł Szczepanik – dr nauk ekonomicznych, makler z uprawnieniami doradczymi, analityk techniczny. Obecnie prowadzi kursy z zakresu inwestowania w firmie Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Posiada blisko 25-lat praktyki rynkowej, w tym 18 lat pracy w renomowanym biurze maklerskim. W 1998 roku pracował nad przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu kontraktów terminowych, co zaowocowało zawarciem pierwszej – w historii Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – transakcji terminowej. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji WallStreet oraz Profesjonalny Inwestor organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Wykładowca podczas konferencji organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Prelegent wykładów organizowanych w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego przy współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa oraz na konferencjach organizowanych przez wyższe uczelnie ekonomiczne na terenie całego kraju. Ekspert programów TVN24 Biznes i Świat.

 

Paweł Szczepanik będzie wykładowcą na zbliżającej się konferencji WallStreet 22, podczas której poprowadzi wykład: Czy czeka nas 18-miesięczna konsolidacja, czy 36-miesięczna hossa? Przegląd indeksów i wybranych spółek z polskiego rynku z punktu widzenia najbliższych kilku miesięcy

 

WallStreet 22

 

 

Poniżej znajduje się zapis szkolenia. Dostęp po zalogowaniu dla osób posiadających darmowe konto w serwisie www.sii.org.pl.

 

 

 

 

Pełna treść artykułu dostępna za darmo po zalogowaniu się.

Zaloguj się Zarejestruj się

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Gdzie szukać zysków? Proces budowania kapitału na giełdzie w krótkim i długim terminie. Bezpłatny webinar Pawła Szczepanika (zapis szkolenia)
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie