Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Porozumienie akcjonariuszy wzywa do sprzedaży akcji Colian

© Oktava – fotolia.com

Porozumienie akcjonariuszy, posiadające łącznie 78,28% ogólnej liczby głosów,  wezwało do sprzedaży pozostałych akcji Colian Holding. Jego głównym zamiarem jest wycofanie walorów tego producenta słodyczy z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Wezwanie zostało ogłoszone przez następujące podmioty: AllumaInvest Sp. z o.o. (posiada akcje, którym odpowiada 36,58% głosów), Ziołopex Sp. z o.o. (1,07%), Barbarę Kolańską (2,59%), Jana Kolańskiego (0,03%), Colian Holding S.A. (5,28%) oraz IPOPEMA 21 FIZAN (32,72%). Po przeprowadzeniu wezwania podmioty nabywające akcje wraz z pozostałymi wzywającymi zamierzają łącznie osiągnąć 100% akcji spółki Colian.

 

Jak napisano w treści wezwania, wzywający nie zamierzają dążyć do wprowadzenia jakichkolwiek istotnych zmian w stosunku do dotychczasowej działalności operacyjnej spółki i jej grupy kapitałowej, a nabycie akcji traktują jako część realizacji długoterminowej inwestycji strategicznej. Dodatkowo zaznaczono, że głównym zamiarem wzywających jest wycofanie akcji Colian Holding z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Głównym zamiarem Wzywających jest podjęcie po przeprowadzeniu Wezwania działań ukierunkowanych na docelowe zniesienie dematerializacji Akcji oraz wycofanie ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. W związku z powyższym, na zasadach określonych w szczególności w Ustawie, Wzywający zamierzają doprowadzić do podjęcia na Walnym Zgromadzeniu uchwały o zniesieniu dematerializacji akcji Spółki, a następnie wystąpienia przez Spółkę do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom Spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji Spółki). Intencją Wzywających jest to, aby po przeprowadzeniu Wezwania przeprowadzić przymusowy wykup akcji Spółki będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych na zasadach określonych w szczególności w art. 82 Ustawy, z zachowaniem wszelkich uprawnień, jakie w związku z tym procesem przysługują akcjonariuszom mniejszościowym – napisano w treści ogłoszonego wezwania.

 

Zapisy na akcje składać będzie można od 20 kwietnia do 14 czerwca 2018 roku. Planowana data realizacji i rozliczenia transakcji to odpowiednio 19 i 22 czerwca 2018 roku. Jednocześnie w treści ogłoszonego wezwania zastrzeżono, że wzywający mogą (jednorazowo lub wielokrotnie), wedle własnego uznania, podjąć decyzję o wydłużeniu okresu przyjmowania zapisów zgodnie z postanowieniami rozporządzenia Ministra Finansów dotyczącego wezwań.

 

Cena zaproponowana w wezwaniu to 3,76 zł przy średnich arytmetycznych z ostatnich 3 i 6 miesięcy wynoszących odpowiednio 3,46 zł i 3,31 zł. Jest ona również wyższa od środowego kursu zamknięcia, ustalonego na poziomie 3,48 zł. W efekcie w czwartek od rana notowania akcji Colian wyraźnie rosną. Około godziny 10 ich kurs giełdowy wynosił około 3,8 zł, co oznaczało wzrost w stosunku do kursu odniesienia o ponad 9%.

 

Colian Holding – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Porozumienie akcjonariuszy wzywa do sprzedaży akcji Colian
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie