Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Notowania Bloober wystrzeliły w górę po informacji o umowie z Lions Gate

© lassedesignen – fotolia.com

Notowana na rynku NewConnect spółka Bloober Team w poniedziałek wieczorem poinformowała o podpisaniu istotnej umowy z amerykańską firmą Lions Gate Entertainment Inc. W reakcji na ten komunikat notowania akcji tego producenta gier we wtorek od rana mocno rosną. 

 

Umowa z Lions Gate Entertainment podpisana została przez jednostkę zależną giełdowego emitenta – firmę Bloober Team NA z siedzibą w Palo Alto, która niedawno uruchomiona została właśnie po to, aby zajmować się działaniami sprzedażowo-promocyjnymi gier z portfela Grupy Bloober Team na rynku światowym i amerykańskim.

 

Jak poinformowano w raporcie bieżącym podpisana umowa ma dotyczyć produkcji nowej, nieanonsowanej jeszcze gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez Lions Gate. W ocenie spółki zawarcie umowy licencyjno-produkcyjnej z Lions Gate Entertainment Inc. będzie mieć przy tym wpływ na wyniki finansowe Emitenta za 2018 rok i kolejne okresy.

 

Jaka to ma być gra, póki co jeszcze nie wiadomo. Umowa z jednym z największych na świecie producentów i dystrybutorów filmowych, który może się pochwalić takimi tytułami jak np. Piła, Punisher, American Psycho czy Pojutrze, rozpala wyobraźnie inwestorów. We wtorek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego, notowania Bloober Team mocno rosną. Około godziny 11 kurs akcji spółki wynosił 51,4 zł w porównaniu do ceny zamknięcia z dnia poprzedniego na poziomie 45,8 zł, co oznacza wzrost o 12,23%.

 

Bloober Team – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Notowania Bloober wystrzeliły w górę po informacji o umowie z Lions Gate
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie