Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupujemy akcje GPW i sprzedajemy walory Idea Banku

© Anton Gvozdikov - Fotolia.com

W najnowszej sondzie najwięcej głosów zebrała propozycja inwestycji w akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, dlatego dzisiaj walory tej spółki dołączyły do naszego Portfela. Jednocześnie sprzedaliśmy akcje Idea Banku po raporcie rocznym.

 

Pełne wyniki ostatniej sondy przedstawiamy poniżej.

 

Wyniki sondy (06.03.2018 - 09.03.2018)
Master Pharm 19,2%
Lokum Deweloper 29,0%
Mex Polska 6,9%
Libet 8,2%
GPW 36,7%

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Przypomnijmy, w jaki sposób argumentowaliśmy propozycję zakupu akcji GPW:

 

Ostatnią propozycją w tej sondzie do Portfela są akcje Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka na początku marca pochwaliła się rekordowymi wynikami za 2017 rok. Przychody wyniosły 352 mln zł i były większe o 13,2% niż przed rokiem, zysk EBITDA wyniósł 212,2 mln zł (+15,5% rdr), a zysk netto 156,1 mln zł (+19,1% rdr). Warto przy tym dodać, że na wyniki wpłynęły między innymi dodatkowe koszty związane z dostosowaniem do MiFID2 (w wysokości 8 mln zł w IV kw. 2017 roku). Po wykazaniu rekordowego zysku, wskaźnik P/E wynosi przy obecnej wycenie około 11,8, co wciąż nie wydaje się wysoką wartością. Z kolei kurs akcji spółki praktycznie cały 2017 rok poruszał się w szerokim trendzie bocznym.

 

Jeszcze podczas dzisiejszej sesji spółka poinformowała o złożeniu wraz z PFR niewiążącej oferty zakupu 71,7% udziałów w Tel Aviv Stock Exchange. Jak donoszą media, zainteresowanych objęciem udziałów w giełdzie w Izraelu jest wielu, jednak jeśli udałoby się to naszej rodzimej giełdzie, to stworzyłoby to interesującą opcję dalszego rozwoju i wzrostu.

 

Pozostając w obszarze polskiego rynku, szansą dla spółki może być strategia dla rynku kapitałowego, w której GPW powinno pełnić kluczową rolę. Niestety, o strategii mówi się już od dawna i dalej jej nie ma, jednak ostatnie doniesienia mówią, że Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego ma zostać skończona do 2018 roku. Ewentualne doniesienia czy przecieki na ten temat mogą pozytywnie wpłynąć na wycenę GPW. 

 

Akcje GPW będziemy chcieli kupić po kursie nie wyższym niż 45 zł. Sprzedaż rozważymy, gdy kurs akcji spadnie poniżej 41,50 zł.

 

GPW – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Poniżej prezentujemy potwierdzenie dokonanej transakcji z systemu transakcyjnego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

 

GPW – potwierdzenie transakcji zakupu akcji
Źródło: DM BOŚ.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Kupujemy akcje GPW i sprzedajemy walory Idea Banku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie