Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wyniki Monnari za ostatni kwartał nie zaskoczyły. Pierwsze podsumowanie Fundamentalnego Portfela

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji raport za IV kwartał 2017 roku opublikowała Grupa Monnari. Przy okazji komentarza do tych wyników podsumowujemy cztery miesiące nowej edycji Fundamentalnego Portfela SII.

 

Nową edycję Portfela rozpoczęliśmy 20 października 2017 roku. Według stanu z 28 lutego 2018 roku w skład Portfela wchodzi łącznie 10 spółek: 6 spółek w segmencie inwestycji własnych (ABC Data, Ailleron, GetBack, Idea Bank, PCM i Delko) oraz 4 spółki w segmencie głosowanym (BOŚ, Monnari, Eurotel i Braster). Poniżej podsumowujemy te inwestycje, rozpoczynając od Monnari.

  


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


Nowe informacje dotyczące Monnari 

Przed wtorkową sesją (27 lutego 2018 r.) spółka opublikowała raport okresowy za IV kwartał 2017 roku. Już po miesięcznych raportach sprzedażowych można było oczekiwać, że IV kwartał nie będzie dla spółki przełomowy. Pisaliśmy o tym w poprzednim odcinku Portfela, a z całym komentarzem można zapoznać się w tym miejscu. Przypomnijmy jeszcze krótko, że pomimo niższej od oczekiwanej przez nas dynamiki przychodów, liczyliśmy na poprawę marży, w szczególności na poziomie zysku brutto na sprzedaży, dlatego postanowiliśmy dalej trzymać akcje spółki. Przejdźmy zatem do twardych danych finansowych ze sprawozdania.

 

W IV kwartale 2017 roku Monnari Trade pokazało 77,8 mln zł przychodów (+3,3% rdr), a zysk brutto na sprzedaży wyniósł 47,3 mln zł (+8,9% rdr). Jak pokazuje już porównanie przedstawionych dynamik, spółce udało się poprawić

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wyniki Monnari za ostatni kwartał nie zaskoczyły. Pierwsze podsumowanie Fundamentalnego Portfela
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie