Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wyniki Monnari za ostatni kwartał nie zaskoczyły. Pierwsze podsumowanie Fundamentalnego Portfela

Przed rozpoczęciem wtorkowej sesji raport za IV kwartał 2017 roku opublikowała Grupa Monnari. Przy okazji komentarza do tych wyników podsumowujemy cztery miesiące nowej edycji Fundamentalnego Portfela SII.

 

Nową edycję Portfela rozpoczęliśmy 20 października 2017 roku. Według stanu z 28 lutego 2018 roku w skład Portfela wchodzi łącznie 10 spółek: 6 spółek w segmencie inwestycji własnych (ABC Data, Ailleron, GetBack, Idea Bank, PCM i Delko) oraz 4 spółki w segmencie głosowanym (BOŚ, Monnari, Eurotel i Braster). Poniżej podsumowujemy te inwestycje, rozpoczynając od Monnari.

  


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


Nowe informacje dotyczące Monnari 

Przed wtorkową sesją (27 lutego 2018 r.) spółka opublikowała raport okresowy za IV kwartał 2017 roku. Już po miesięcznych raportach sprzedażowych można było oczekiwać, że IV kwartał nie będzie dla spółki przełomowy. Pisaliśmy o tym w poprzednim odcinku Portfela, a z całym komentarzem można zapoznać się w tym miejscu. Przypomnijmy jeszcze krótko, że pomimo niższej od oczekiwanej przez nas dynamiki przychodów, liczyliśmy na poprawę marży, w szczególności na poziomie zysku brutto na sprzedaży, dlatego postanowiliśmy dalej trzymać akcje spółki. Przejdźmy zatem do twardych danych finansowych ze sprawozdania.

 

W IV kwartale 2017 roku Monnari Trade pokazało 77,8 mln zł przychodów (+3,3% rdr), a zysk brutto na sprzedaży wyniósł 47,3 mln zł (+8,9% rdr). Jak pokazuje już porównanie przedstawionych dynamik, spółce udało się poprawić

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Wyniki Monnari za ostatni kwartał nie zaskoczyły. Pierwsze podsumowanie Fundamentalnego Portfela
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie