Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W Polsce nastroje bez zmian. Ale za to w Ameryce...

W relacji do poprzedniego tygodnia nastroje inwestorów w Polsce nie uległy większej zmianie, choć odnotowano lekką poprawę. Zdecydowanie inaczej prezentuje się sytuacja w Stanach Zjednoczonych – byki przystąpiły do szarży.

 

Najnowszy odczyt badania INI wskazał na udział byków wśród inwestorów na poziomie 39,6%, czyli o 4,2 p.p. więcej niż w poprzednim tygodniu. Spadł udział niedźwiedzi, o 3,5 p.p. do 43,9%, a także inwestorów opowiadających się za trendem bocznym, o 0,7 p.p. do 16,5%. 

 

 

Z kolei w USA odnotowano mocny zryw byków. Ich udział wzrósł o 11,5 p.p. i wyniósł 48,5%. Warto zauważyć, że amerykańscy inwestorzy od początku roku pozostają w bardzo dobrych nastrojach i to właśnie obóz byków utrzymuje przewagę. Warto też dodać, że pierwszy odczyt w roku wskazał na udział niedźwiedzi na poziomie 15,6%, co jest jednym z najniższych odczytów. Niestety, nastroje inwestorów są wskaźnikiem kontrariańskim, a więc tak wysoki optymizm nie faworyzuje scenariuszy wzrostowych na giełdzie. 

 

 

W Polsce wciąż przewagę mają niedźwiedzie, a najnowszy odczyt indeksu INI to minus 4,3 punkty. Do skrajnych poziomów wskaźnika zatem jeszcze daleko.

 

 

 

 

Zachęcamy do oddania głosu w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

 

Głosuj zalogowany(a) i wygrywaj nagrody książkowe*!

Każdy oddany głos to 5 punktów SII.
(*przed wzięciem udziału w badaniu należy się zalogować, inaczej głos jest anonimowy)

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

W Polsce nastroje bez zmian. Ale za to w Ameryce...