Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W Polsce nastroje bez zmian. Ale za to w Ameryce...

W relacji do poprzedniego tygodnia nastroje inwestorów w Polsce nie uległy większej zmianie, choć odnotowano lekką poprawę. Zdecydowanie inaczej prezentuje się sytuacja w Stanach Zjednoczonych – byki przystąpiły do szarży.

 

Najnowszy odczyt badania INI wskazał na udział byków wśród inwestorów na poziomie 39,6%, czyli o 4,2 p.p. więcej niż w poprzednim tygodniu. Spadł udział niedźwiedzi, o 3,5 p.p. do 43,9%, a także inwestorów opowiadających się za trendem bocznym, o 0,7 p.p. do 16,5%. 

 

 

Z kolei w USA odnotowano mocny zryw byków. Ich udział wzrósł o 11,5 p.p. i wyniósł 48,5%. Warto zauważyć, że amerykańscy inwestorzy od początku roku pozostają w bardzo dobrych nastrojach i to właśnie obóz byków utrzymuje przewagę. Warto też dodać, że pierwszy odczyt w roku wskazał na udział niedźwiedzi na poziomie 15,6%, co jest jednym z najniższych odczytów. Niestety, nastroje inwestorów są wskaźnikiem kontrariańskim, a więc tak wysoki optymizm nie faworyzuje scenariuszy wzrostowych na giełdzie. 

 

 

W Polsce wciąż przewagę mają niedźwiedzie, a najnowszy odczyt indeksu INI to minus 4,3 punkty. Do skrajnych poziomów wskaźnika zatem jeszcze daleko.

 

 

 

 

Zachęcamy do oddania głosu w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

 

Głosuj zalogowany(a) i wygrywaj nagrody książkowe*!

Każdy oddany głos to 5 punktów SII.
(*przed wzięciem udziału w badaniu należy się zalogować, inaczej głos jest anonimowy)

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

W Polsce nastroje bez zmian. Ale za to w Ameryce...
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie