Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czy GetBack okaże się spółką tygodnia? 12% w jeden dzień robi wrażenie

© adam121 - Fotolia.com

Od samego debiutu GetBack cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i rozpala ich emocje. Ostatnie tygodnie to jednak szczególnie trudny okres dla akcjonariuszy – notowania zanurkowały na nowe historyczne minima 15 zł. Jednak poniedziałkowa sesja może napawać dużym optymizmem.

  


 

Partner strategiczny

 

 

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać ze specjalnej oferty domu maklerskiego Noble Securities, między innymi z prowizji 0,18% na zakup akcji.

 

Więcej informacji o ofercie


 

GetBack ma wciąż relatywnie krótką historię giełdową, bowiem akcje notowane są od lipca ubiegłego roku, a więc od około 7 miesięcy. Z tego powodu analiza techniczna sprawia duże problemy, jednak niewątpliwie warto obserwować zmianę kursu akcji, szczególnie po wczorajszym wystrzale. Od początku poniedziałkowej sesji notowania GetBacku zwyżkowały, aż do 10,3% pod koniec sesji. Z kolei na zamknięcie kurs został wyciągnięty na nowe dzienne maksimum i w ostateczności sesja zamknęła się 11,7% na plusie. Dzisiaj, to jest we wtorek, popyt nie odpuszcza, a kurs rósł o kolejne 3,5% do godziny 12:30. Tym samym w trzy sesje notowania wzrosły z historycznych minimów w okolicach 15 zł do nawet powyżej 18 zł, a więc o ponad 20%.

 

Jak te wzrosty wyglądają na wykresie? Niestety tu już nie jest aż tak różowo. Jak przedstawia wykres dzienny, powrót od dołu w okolice 18 zł to retest wybitego wcześniej wsparcia, więc technicznie notowania znajdują się na silnym oporze.

 

GetBack – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Spróbujmy jednak trochę pogdybać. Co warto obserować na wykresie? Oczywiście trwały powrót powyżej 18 zł, a najlepiej powyżej 20,5 zł, ale to prawdopodobnie dopiero historia kolejnych tygodni, czy nawet miesięcy, jeśli w ogóle taki scenariusz się zrealizuje. Z bliższej perspektywy podpowiedzi można szukać w wykresie tygodniowym i miesięcznym. W skali tygodniowej formuje się zielona, wzrostowa świeca i jeśli do piątku kurs utrzyma się powyżej 18 zł, to powstanie ciekawa formacja w potencjalnym dołku – świeca biała marubozu po wcześniejszej czarnej marubozu. Z kolei w skali miesięcznej (choć tu przed nami jeszcze aż dwa tygodnie) może powstać młot z długim, dolnym cieniem.

 

Niezależnie od scenariusza, który się zrealizuje, warto trzymać emocje na wodzy i pamiętać, że na moment obecny jakiekolwiek scenariusze wzrostowe oparte na analizie wykresu to próba złapania spadającego noża. Ostatnie tygodnie charakteryzują zarówno słaby sentyment do branży, jak i do samej spółki.

 

GetBack – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

GetBack – wykres kursu akcji (skala miesięczna)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 19.02, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Czy GetBack okaże się spółką tygodnia? 12% w jeden dzień robi wrażenie