Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Zgłoś kandydata na Herosa Rynku Kapitałowego 2018!

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych po raz kolejny zachęca do zgłaszania kandydatów do konkursu „Heros Rynku Kapitałowego". Inwestorzy indywidualni będą mogli uhonorować spółki oraz dziennikarzy, którzy swoją działalnością przyczynili się w minionym roku do rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. Ważnym czynnikiem wpływającym na ocenę kandydatów jest utrzymywanie najwyższych standardów w komunikacji ze wszystkimi jego uczestnikami, a przede wszystkim z inwestorami indywidualnymi.

Swoich kandydatów do Herosów Rynku Kapitałowego można zgłaszać w dwóch kategoriach:

 

  • Spółka giełdowa, która prowadzi dobre relacje inwestorskie, które skierowane są do inwestorów indywidualnych,
  • Dziennikarz ekonomiczny, który swoją działalnością i zaangażowaniem wpływa na edukację ekonomiczną inwestorów indywidualnych oraz ma bezpośredni wpływ na rynek kapitałowy.

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. Pierwszym jest zgłoszenie kandydatury zarówno przedstawiciela mediów, jak i spółkę. Wśród zgłoszonych osób i spółek wybierzemy po 6, które dostaną się do finału konkursu „Heros Rynku Kapitałowego”. W konkursie głosować można wyłącznie na dziennikarzy będących przedstawicielami mediów finansowych, związanych z rynkiem kapitałowym, bądź zajmujących się tą tematyką w innych mediach. Natomiast, w drugiej kategorii można oddać głos wyłącznie na spółkę, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych (na rynku głównym lub na rynku NewConnect) i nie znajduje się aktualnie na Liście ostrzeżeń SII.

 

 

Pierwszy etap konkursu zakończył się 30 marca 2018 r. Wśród przesłanych propozycji dziennikarzy oraz spółek, które najchętniej wskazywali głosujący, a jednocześnie spełniają warunki regulaminu, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. Głosowanie nad kandyturami w drugim etapie rozpocznie się 17 kwietnia i potrwa do 14 maja.

 

Uwaga! Trwa głosowanie Herosa Rynku Kapitałowego 2018

 

Historyczni Herosi Rynku Kapitałowego

Podczas wszystkich edycji Herosów Rynku Kapitałowego inwestorzy indywidualni wyłonili spółki, które ich zdaniem spełniały w danych latach najwyższe standardy w komunikacji z inwestorem. Podobnie jak w przypadku dziennikarzy, którzy w ubiegłych latach zostali wyróżnieni. Niektórzy zdążyli zmienić już redakcję, w której pracują, jednak przypominając o wszystkich historycznych Herosach warto jest wymienić ich nazwiska wraz z medium, na którego łamach otrzymali tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Jak Herosi prezentowali się w poprzednich latach?

 

2011

Dziennikarz

Spółka

Tomasz Prusek, Gazeta Wyborcza

Cinema City
 
2012

Dziennikarz

Spółka

Rafał Hirsch, TVN CNBC

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
2013

Dziennikarz

Spółka

Przemysław Tychmanowicz, Gazeta Giełdy Parkiet

PZU S.A.
2014

Dziennikarz

Spółka

Maciej Samcik, Gazeta Wyborcza

Grupa Azoty
2015

Dziennikarz

Spółka

Paweł Blajer, TVN Biznes i Świat

KGHM Polska Miedź S.A.
2016

Dziennikarz

Spółka

Krzysztof Kolany, Bankier.pl

CD Projekt S.A.
2017

Dziennikarz

Spółka

Tomasz Jóźwik, Dziennik Gazeta Prawna

Tauron Polska Energia S.A.

 

Konkurs zostanie zakończony ogłoszeniem werdyktu podczas gali na Konferencji WallStreet 22, która odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 r. w Karpaczu.

 

Zagłosuj i wybierz Herosa Rynku Kapitałowego

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Wspieramy inwestorów

Zgłoś kandydata na Herosa Rynku Kapitałowego 2018!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie