Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Internauci wybrali akcje Brastera

Zakończyła się kolejna sonda do Fundamentalnego Portfela SII. Zgodnie z życzeniem internautów na nasz rachunek dołączyły akcje spółki Braster. Zostały one przypisane do segmentu inwestycji głosowanych.

 

Od momentu publikacji sondy na zdecydowanym prowadzeniu znalazły się dwie propozycje: PBKM i Braster. Rywalizacja pomiędzy nimi była do samego końca bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyły jednak akcje Brastera, które uzyskały 37,4% głosów, podczas gdy na walory PBKM wskazało 32,5% głosujących. Spółki Stelmet, TIM i Polwax otrzymały odpowiednio 8,3%, 7% i 14,8% głosów.

 

Pełne wyniki ostatniej sondy przedstawiamy poniżej.

 

Wyniki sondy (29.01.2018 - 02.02.2018)
Braster 37,4%
PBKM 32,5%
Stelmet 8,3%
TIM 7%
Polwax 14,8%

  


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Przypomnijmy, że pomysł na inwestycję w akcje Braster uzasadnialiśmy w następujący sposób:

 

W ostatnich tygodniach sentyment do spółki Braster wyraźnie się poprawił, a od dołka z listopada 2017 roku kurs jej akcji zdążył urosnąć już o blisko 60%. Notowania wciąż są jednak dużo niżej od poziomów widywanych w drugiej połowie 2016 roku (przez moment nawet 30 zł).

 

Poprawie giełdowej wyceny pomogły ostatnie komunikaty płynące z firmy. Po pierwsze, w grudniu ubiegłego roku Braster poinformował o rozpoczęciu pilotażu medycznego w Wielkiej Brytanii. Powyższy pilotaż ma być realizowany trzyetapowo w I półroczu 2018 roku jako: „Medical Pilot” skierowany do wybranej grupy lekarzy w ośrodkach zdrowia, „Professional Pilot” dedykowany dla personelu medycznego oraz „Technical Pilot” skierowany do wybranej grupy konsumentek. Ponadto umowa przewiduje rozpoczęcie współpracy z firmą Advanced Cancer Diagnostics w zakresie dystrybucji urządzenia Braster w Wielkiej Brytanii – przedstawiciele emitenta informowali przy tym, że liczą na rozpoczęcie sprzedaży na tym rynku już w I półroczu bieżącego roku. Po drugie, w styczniu spółka podała raport o nawiązaniu współpracy z Santander Consumer Bank, polegającej na dostarczeniu pracownikom tej instytucji 1500 pakietów badań, co ma potwierdzać, że „rynek polski otwiera się na telemedycynę, i że w perspektywie kolejnych lat ta gałąź opieki medycznej może zyskiwać coraz więcej zwolenników”. Warto przy tym zauważyć, że jest to efekt niedawnej zmiany modelu biznesowego Brastera, zgodnie z którym ograniczono sprzedaż kanałem aptecznym na rzecz sprzedaży bezpośredniej do firm i dużych korporacji.

 

Akcje spółki kupiliśmy w piątek, 2 lutego 2018 roku.

 

Braster – potwierdzenie transakcji
Źródło: DM BOŚ.

 

Jak wcześniej zapowiadaliśmy, w przypadku negatywnego scenariusza sprzedaż tych walorów rozważymy, gdy ich kurs spadnie poniżej 7,5 zł.

 

Braster – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl..

 

Aktualnie na naszym rachunku znajdują się akcje ogółem 9 spółek, w tym 5 z segmentu własnego (ABC Data, Ailleron, GetBack, Idea Bank, PCM) i 4 z segmentu głosowanego (BOŚ, Braster, Monnari, Eurotel).

 

Fundamentalny Portfel SII – aktualny stan rachunku
Źródło: DM BOŚ.

 

 

 

--

Projekt „Fundamentalny Portfel SII” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Internauci wybrali akcje Brastera
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie