Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

LiveChat zaczyna rok od rekordu – w styczniu spółka zwiększyła liczbę klientów o 263

© natali_mis - Fotolia.com

LiveChat pozyskał w styczniu 2018 roku 263 klientów netto, co jest najlepszym wynikiem w historii spółki w pierwszym miesiącu roku. Na dzień 1 lutego 2018 roku łączna liczba klientów spółki wyniosła 23 370, czyli o 27,6% więcej niż rok temu.

 

Jak pokazują dotychczasowe dane operacyjne, rosnąca konkurencja na razie nie przeszkadza w dalszym wzroście. Sama spółka komunikowała, że wprowadzane rozwiązania konkurencji mogą wręcz pozytywnie wpłynąć na działalność, zwiększając rozpoznawalność usługi „live chat” wśród firm na świecie. Przypomnijmy, że głośno zrobiło się po oficjalnej informacji o uruchomieniu przez Facebooka aplikacji Messenger dla klientów biznesowych w listopadzie ubiegłego roku. Z kolei w styczniu, kilka dni temu, Apple zapowiedziało wprowadzenie usługi czatów biznesowych wiosną tego roku. 

 

Źródło: opracowanie własne na podstawie raportów LiveChat Software S.A.

 

Po publikacji raportu bieżącego kurs akcji LiveChat lekko zwyżkował, około 0,9% do godziny 10:30. Z szerszej perspektywy odbicie zatrzymało się na 200-okresowej średniej kroczącej, a notowania jeszcze nie domknęły luki spadkowej z września 2017 roku. Najbliższe wsparcie można wyznaczyć w okolicach 42 zł.

 

LiveChat – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

Źródło: LiveChat Software S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

LiveChat zaczyna rok od rekordu – w styczniu spółka zwiększyła liczbę klientów o 263
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie